Yeni “Spawn” filminin başrolü Jamie Foxx oldu

Yeni “Spawn” filminin başrolü Jamie Foxx oldu

1992 yılında Todd McFarlane tarafından yaratılan ve Image Comics’in en popüler çizgi romanlarından biri olan Spawn, 1997 yılında sinemaya uyarlanmıştı. Uzun yıllardır beklenen yeni Spawn filmine dair somut adımlar atılmaya devam ediyor.

McFarlane’in ilk olarak 2016 yılında sinyallerini verdiği yeni Spawn filminin başrolünde yer alacak oyuncu belli oldu. Django Unchained, Ray ve Sleepless gibi filmlerle tanınan Jamie Foxx, söz konusu filmde başrolde karşımıza çıkacak. Söz konusu film, Foxx’un ilk çizgi roman uyarlaması olmayacak. Ünlü oyuncu daha önce The Amazing Spider-Man 2 filminde Electro karakterini canlandırmıştı.

Serinin yaratıcısı Todd McFarlane’in söz konusu filmde hem senarist hem de yönetmen olarak yer alıyor olması da Spawn hayranlarını fazlasıyla heyecanlandıran unsurların başında geliyor. Son yıllarda sinema salonlarını hakimiyeti altına alan çizgi roman uyarlamaları (çoğunlukla) çizgi roman okurlarını tatmin etmezken, Spawn’un kendi yaratıcısı tarafından beyaz perdeye taşınıyor olması nasıl bir sonuç çıkaracak şimdiden merak konusu. Spawn, Todd McFarlane’in ilk uzun metraj yönetmenliği olacak.

Henüz yeni Spawn filminin ne zaman vizyona gireceği ya da prodüksiyonunun ne zaman başlayacağı bilinmiyor. Tahminler 2019 sonunda söz konusu filmi izleyeceğimiz yönünde.

Benzer yazılar