Yeni Tool albümünün kayıtları nihayet başlıyor

Yeni Tool albümünün kayıtları nihayet başlıyor

2007 çıkışlı 10.000 Days albümünden bu yana sessizliğini koruyan Tool cephesinden nihayet yeni albüm için somut gelişmeler paylaşılıyor. Maynard James Keenan’ın geçtiğimiz haftalarda yaptığı “Bir şarkı dışında bütün vokal melodileri ve sözler hazır” açıklamasının ardından grubun resmi sosyal medya hesaplarından kayıtların önümüzdeki günlerde başlayacağı açıklaması yapıldı.

Grubun kayıt yapacağı stüdyoyu ve ekipmanları seçme aşamasında olduğu ve önümüzdeki günlerde Danny Carey’nin davul kayıtlarına başlayacağı duyurusuyla birlikte bir güzel haber daha geldi. Daha önce grubun 10,000 Days albümünün de prodüksiyonunu üstlenen Joe Baressi, yeni Tool albümünün de prodüktörü olacak. Maynard James Keenan’ın bir diğer projesi olan Puscifer’la da çalışan Baressi’nin kataloğunda Melvins, Bad Religion ve Queens of the Stone Age gibi grupların albümleri de yer alıyor.

DXxoOT9XkAALO8v

Geçtiğimiz yıllarda çıkan onlarca spekülasyon ve gündemi meşgul eden iddiaların ardından Tool hayranlarının on yılı aşan bekleyişi yakında sona erecek gibi gözüküyor. Grubun yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde stüdyodan ve kayıt aşamalarından çeşitli paylaşımların yapılacağına da değiniliyor.

Benzer yazılar