Yeni yaşı şerefine, 5 farklı karakteriyle: Emma Watson

Yeni yaşı şerefine, 5 farklı karakteriyle: Emma Watson

Harry Potter serisiyle tanıdığımız ve tüm kariyerine tanıklık edebildiğimiz Emma Watson, 1990 yılında bugün dünyaya gelmişti. Watson’ın yeni yaşı şerefine Harry Potter, My Week With Marilyn, Perks of Being Wallflower, Bling Ring ve This Is The End filmlerinde canlandırdığı karakterleri masaya yatırıyoruz.

 Yazı: Zeynep Naz İnansal, İllüstrasyon: Saydan Akşit

hermione

Hermione Granger / Harry Potter

Tüm dünyada efsaneleşen Harry Potter serisiyle ilgili fazla söze gerek yok. Ancak J.K. Rowling’in kaleminden çıkan en karizmatik karakterlerden Hermione Granger hakkında ne söylesek az. Bu oldukça zeki, cesur ve güçlü karakter, ailesinde hiçbir büyücü olmamasına rağmen, gelmiş geçmiş en iyi büyücülerden biri olmayı başarıyor. Öğrencilikten itibaren sürdürdüğü başarısı, ve kendini adamışlığı, serinin sonlarına doğru uzun yolda ve hatta savaşta da işine yarıyor. Sonrasında da en yakın arkadaşına aşık olan Hermione, bizi iyice kalbimizden vuruyor. Bu tepeden tırnağa bir rol modeli olan karakteri Emma Watson’ın ustalıkla canlandırdığı da bir gerçek.

lucy

Lucy / My Week With Marilyn

Her ne kadar izlemesi keyifli olsa da My Week with Marilyn, Watson için kariyer belirleyici bir film olmamıştı. Oyuncu, 10 yıllık bir film serisi ve rolün ardından kısacık  kestirdiği saçlarıyla bir yan rolü oynamayı tercih etmişti. Lucy, Marilyn Monroe’nun başrol oyuncusu olduğu sorunlu bir film setindeki genç bir kostümcü. Sevgilisi olan prodüksiyon asistanının gönlünü Marilyn Monroe’ya kaptırmasının ardından bu garip rekabete girmemeyi tercih edip geri çekiliyor. Bu rol, Watson’un gözünün başrollerde olmadığını, güvendiği senaryolardaki yan rollere de açık olduğunu herkese göstermişti.

THE PERKS OF BEING A WALLFLOWER Ph: John Bramley © 2011 Summit Entertainment, LLC.  All rights reserved.

Sam / Perks of Being a Wallflower

Steven Chbosky’nin aynı adlı romanın uyarlanan Perks of Being a Wallflower, 90’ların başında geçen bir büyüme hikayesi. En yakın arkadaşının intiharının ardından depresyona giren Charlie, hayata yeni arkadaşları Sam ve Patrick sayesinde dönüyor. Lisenin tüm zorluklarına karşı birbirlerine tutunan üçlü, beraber kendileri olmayı öğreniyorlar. Watson’ın canlandırdığı Sam, ergenliğinin başında tacize uğramış ve travmatize olmuş bir karakter. Film ilerledikçe Sam, kendi değerinin farkına varıyor.

_DSC9807.NEF

Nikki / Bling Ring

Sofia Coppola’nın yönettiği Bling Ring, gerçek bir hikayeden esinlenmiş. Los Angeles’ta yaşayan birkaç gencin ünlülerin evlerine girip eşyalarını çalmalarını anlatan film, aslında karanlık bir Amerikan gençliği taşlaması. Nikki, en yakın arkadaşıyla beraber evde eğitim gören bir genç kız ve saplantılı olduğu ünlülerin evlerine girip eşyalarını çalmaktan çok keyif alıyor. Bu suçtan hüküm giydikten sonra da genç bir yaşam koçuna evriliveriyor. Watson’ın abartılı Amerikan aksanının da oldukça komik olduğunu ekleyelim.

thisistheend_emma

Emma Watson / This is the End

James Franco, Evan Goldberg ve Seth Rogen’in stoner komedilerinden This is the End, dünyanın sonunun Hollywood’dan nasıl göründüğünü anlatıyor. Ünlü aktör ve müzisyenlerin kendilerini canlandırdıkları filmde Emma Watson da konuk oyunculardan biri. Tanıdıkları herkesi kaybeden ve dışarda kıyamet koparken bir evde kalan beşli, Watson’ın eve sığınmasıyla mutlu olsalar da, durumla pek de iyi başa çıkamıyorlar. Aslen onu rahat ettirmek ve beş erkekten rahatsız olmasını engellemek için yaptıkları konuşmayı tamamen yanlış anlayan Watson, elinde bir baltayla hepsini korkutup tüm yiyeceklerini ve silahlarını alıp kaçıyor.

Benzer yazılar