Zeina Nassar: “Nike React, adeta uzun mesafe koşmak için yaratılmış”

Zeina Nassar: “Nike React, adeta uzun mesafe koşmak için yaratılmış”

Nike’ın son buluşu Nike React’i deneyimleyen sporculara odaklandığımız serimizin ikincisinde Berlinli boksör Zeina Nassar’ı ağırlıyoruz.

Berlinli boks topluluğu Boxgirls Berlin’in 19 yaşındaki üyesi olan Zeina Nassar, aynı zamanda Nike sporcusu olması itibariyle son zamanlarda ismini sık sık duyduğumuz sporculardan. Oldukça genç yaşta başladığı kariyerinde aynı zamanda inançlarına bağlı olmasıyla da ön plana çıkan Nassar, son olarak Nike’ın Müslüman kadın sporcular için ürettiği Nike Pro Hijab vesilesiyle karşımıza çıkmıştı.

hijabi

Henüz 17 yaşındayken Berlin’de kazandığı dört şampiyonluk ile boksa ne kadar tutkuyla bağlandığını belli eden Nassar, iki yıl sonrasında hala aynı tutkuyla maçlara çıkıyor. Hem kadın olmasından hem de dini inançları yüzünden uzun zaman ön yargılara maruz kalan Zeina Nassar, “Kendimi bir şekilde her şeye karşı savunmam gerekiyor. Bu, aynı zamanda benim kendime karşı verdiğim bir mücadele” açıklamasını yapıyor.

zeina-foto

Geçtiğimiz yıl Almanya Şampiyonası’nı üçüncü olarak tamamlayan Zeina Nassar’ın bu seneki planlarında ise Almanya dışındaki şampiyonalarda yarışmak var. Nassar’ın motivasyonla ve boksla ilgili söylediği bazı sözlere göz atıyoruz.

Stresle başa çıkmak için spora elimden geldiği kadar bağlandım. Bu benim terapim oldu.

İnsanlar sadece ne yaptığımı umursasın istedim, görünüşümü değil.

Boksla ilgili olan her şey aynı zamanda hayatla da ilgili. Boks bana disiplini, disiplinli olmayı ve başladığın şeyi bitirmeyi öğretti.

18002BD_NIKE_Shoot_Running_React_ZEINA Solo_PR

Nike’ın son dönemdeki en önemli sporcularından biri olan Zeina Nassar, geçtiğimiz ocak sonunda Londra’da gerçekleşen Nike React lansmanına konuk olan sporculardan biriydi. Amerikalı atlet Michael Johnson’ın hem kariyeriyle ilgili hem de React teknolojisiyle ilgili sorularını yanıtlayan Nassar, Nike React deneyimlerini de paylaştı.

Michael Johnson’ın “Koşmak senin için neden önemli?” sorusuna boksun bütün vücutla yapılan bir spor olduğu vurgusu yaparak yanıtlayan Nassar şöyle devam etti: “Boks özellikle de tüm kaslarınızı yoran bir spor. Dolayısıyla iyi bir boks antrenmanı için hıza, güce ve sabra ihtiyacınız var ve bunları koşarak elde etmek mümkün. Her geçen gün daha iyi olmak zorundasınız, o yüzden bundan çok fazla keyif alıyorum.”

react

Johnson, Nassar’ın Nike React ile yaşadığı deneyimi paylaşmasını istediği zaman ayakkabının sade görünümü ve olağanüstü hissiyatından çok etkilendiğini söyleyen genç boksör bunların yanı sıra kendisine tarz kattığını ve çok uzun bir mesafeyi fazlasıyla rahat koşabilecekmiş hissi yaratmasını da sevdiğini söyledi.

Nike React’le ilgili tüm detaylar ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Benzer yazılar