Zorlu PSM Caz Festivali’nde son hafta sonu

Zorlu PSM Caz Festivali’nde son hafta sonu

Zorlu PSM Caz Festivali geçtiğimiz haftayı cazın tüm renkleriyle doldururken, son hafta sonuna da tüm hızlıyla giriyor. Henüz caza doymadıysanız, bu haftanın programına bizle beraber göz atın.

Hugh Coltman – Who’s Happy

Blues-rock grubu The Hoax’un eski lideri Hugh Coltman 2015’de çıkardığı, çocukluğunda annesinin evde sık sık çaldığı Nat King Cole parçalarından oluşan Shadows – Songs of Nat King Cole isimli ilk solo albümüyle folk-rock ve caz türlerine doğru dümen kırdı. Coltman geçtiğimiz mart ayında piyasaya çıkan; babasının Alzheimer hastalığı ile olan mücadelesine ve oğluna dair parçalarla otobiyografik bir özellik de  taşıyan son albümü Who’s Happy kapsamındaki dünya turnesi kapsamında bu akşam Zorlu PSM sahnesinde olacak.

Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox

Amerika, New Jersey doğumlu Scott Bradlee 12 yaşında George Gershwin’in unutulmaz klasiği ‘‘Rhapsody in Blue’’ parçasını dinlediği günden bu yana cazın büyüsüne kapılmış bir yaşam sürüyor. Üniversite sonrasında taşındığı New York’ta caz sahnesinin başarılı piyanist ve aranjörlerinden biri haline gelen Bradlee’nin 2011 yılında başlattığı Postmodern Jukebox, PMJ,  internet dünyasını sallayan fenomen projelerden biri… Sürekli değişen ve gelişen bir müzisyen kolektifinin günümüzün popüler parçalarını standart caz, swing gibi nostaljik türlere uyarlayan bu kolektifin 3.2 milyon takipçiye sahip Youtube kanalında haftalık frekanslarla yayınladığı bu cover parçalar 900 milyonun üstünde izlendi. Queens’de bir bodrum katında arkadaşlar arasında başlayan bu proje 70 farklı müzisyenin katıldığı ve beş kıtada turneye çıkan bir oluşum haline geldi. Pazar akşamı gerçekleşecek Postmodern Jukebox performansı ile en sevdiğiniz hitlerin bambaşka müzik türleri üzerinden yorumlarını dinleme fırsatını kaçırmayın deriz.

 

Benzer yazılar