Andre The Giant’ın hayat hikayesi film oluyor

1993 yılında hayatını kaybeden profesyonel güreşçi ve aktör Andre The Giant’ın hayat hikayesi ilk kez sinemaya uyarlanıyor. IDW Publishing tarafından geçtiğimiz yıl yayınlanan Andre The Giant: Closer To Heaven çizgi romanından uyarlanacak olan film, Scott Steindorff ve Dylan Russell yapımcılığında çekilecek.

Fransa’da doğan ve tam 2.25 metre boyunda olan Andre The Giant, Hulk Hogan’la olan mücadelesinin yanısıra 1987 yılında Billy Crystal ve Cary Elwes eşliğinde rol aldığı Princess Bride filmiyle de tanınıyor. “Dünyanın sekizinci harikası” lakabıyla bilinen Andre The Giant’ın 27 Ocak 1993 yılındaki ölümünün ardından kızı, hayat hikayesinin haklarını IDW Publishing’e vermişti. Denis Medri’nin illüstrasyonlarını yaptığı ve Brandon Easton’ın metinlerini yazdığı Andre The Giant: Closer To Heaven, geçtiğimiz yılın en dikkat çekici çizgi romanlarından biriydi.

Andre-Panel8-watermark
andre-the-giant

Özellikle kameralar önünde gördüğümüz Andre The Giant’ın bilinmeyen yönlerini, çocukluğunu, çevresindekilerle ilişkilerini ve birlikte çalıştığı kişiler üzerinde bıraktığı etkiyi masaya yatıran çizgi romanın film uyarlamasında başrolde kimi izleyeceğimiz de şimdiden merak konusu.