AKFF’den kısa filmin yapımına dair bir eğitim programı

Kültür için Alan desteğiyle geçtiğimiz iki yıl boyunca kısa filme ilgi ve heves duyanları Antep Kısa Film Festivali’nde buluşturan big bang ve berisi, başlattıkları etkinin kapsama alanını genişletmek amacıyla faaliyetlerini bir adım öteye taşıyor. Filmada Prodüksiyon ve big bang ve berisi işbirliğiyle gerçekleşecek bir kısa film yapım eğitimi, 3. Antep Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenecek.

Gaziantep’te film üretimini artırmak ve sinema konusunda kendini geliştirmek isteyen insanlara alan açmak arzusuyla hayata geçirilecek program, iki ay sürecek. Eğitimler temmuz ve ağustos aylarında haftada iki gün, günde yaklaşık iki saat sürecek oturumlarla, çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Program sonrasında katılımcılardan oluşan ekiplerin videoları, Kasım 2022’de sinema salonlarında düzenlenecek Antep Kısa Film Festivali’ndeki seanslar öncesi gösterilecek.

Armağan Lale‘nin yapım, Ceylan Özgün Özçelik‘in yönetmenlik, Selda Taşkın‘ın kurgu ve Tunç Şahin‘in senaryo alanlarındaki deneyimlerini aktaracağı program; kısıtlı bir kapasiteye sahip olsa da Gaziantep’te yaşayan her yaştan katılımcıya açık ve ücretsiz. Son başvuru tarihinin 2 Temmuz olduğunu, katılımcıların 4 Temmuz’da big bang ve berisi’nin sosyal medya hesaplarında duyurulacağını ekleyelim.

Bahsi geçen kısa film yapım eğitimine dair detaylara ve başvuru formuna, big bang ve berisi’nin web sitesinden erişmek mümkün.

Eğitmenler arasında yer alan Armağan Lale ve Ceylan Özgün Özçelik; prömiyerini 41. İstanbul Film Festivali yapan, Cadı Üçlemesi’nin ikinci filmi 15+ kapsamında bir sohbet gerçekleştirmişti. Hemen buradan okunabilir. Kurgucu Selda Taşkın’ın doldurduğu Z Raporu anketimizi okumak isteyenleri ise şöyle alalım.