“Bonkis” ekibi 2. sezon için yollara düştü

Bir zamanlar Kadıköy’de konumlanan aynı isimli kafesinden ilham alan Deniz Tezuysal’ın senaryosunu yazıp başrolünde de yer aldığı Bonkis, bu yılın başlarında BluTV kataloğunda yerini almıştı. Oyuncu kadrosunda Vildan Atasever, Öykü Naz Altay ve Sergen Deveci gibi isimlerin de yer aldığı dizinin 2. sezonu için sete çıkıldı. Reji bu kez, ulusal ve uluslararası festivalleri arşınlayan Taksim Hold’em’in yönetmeni Michael Önder’e emanet.


İlk sezonda, kafesini çekip çevirirken bir yandan da geçmiş ilişkileri ve bir türlü memnun edemediği ebeveynleri tarafından köşeye sıkıştırılan, hayalperest ve inatçı Deniz’in trajikomik maceralarını izlemiştik. Kafeye kilit vurulmuş olsa da pes etmeyen Deniz için işler değişiyor ve artık bir karavan formunda olan Bonkis ile yollara düşüyor. Bozcaada’daki festivale gitmeden önceki gayesi ise Bonkis’i bir “feminist pavyon”a dönüştürebilmek. 

Ekip; seyircileri çok daha renkli, aydınlık, ilham verici, umut dolu bir sezonun beklediği söylüyor. Kahkaha dolu sahnelere fon olarak sadece Kadıköy değil, büyüleyici doğa manzaraları da seçilmiş bu kez.

Deniz Tezuysal, 10 Bin Adım’ın yaratıcısı Devin Özgür Çınar ile olan sohbetinde dizideki mizahın anlayışını “Hep bir şeylere aşırı gülerim. Ama çok büyük şeylere değil; abuk subuk durumlara. Onları komik hikâyelermiş gibi anlatmayı severim. Bonkis’te de birazcık öyle yapmaya çalıştım. Öyle bir mizah olsun ki, kör göze parmak değil de abuk subuk bir durum olsun gibi.” sözleriyle açıklamıştı. İkilinin sektöre, önyargılara, hayallere ve motivasyonlara dair muhabbeti buraya tıklanarak okunabilir. Tezuysal’ın Bonkis’in ilk sezonuna dair merak ettiklerimizi yanıtladığı röportaj için ise hemen şuraya alalım.