Dark Horse çizgi romanı "The Umbrella Academy"nin dizi uyarlaması yolda

Son dönemde çizgi roman uyarlamalarına iyice ağırlık veren Netflix, Dark Horse kataloğunun ödüllü serilerinden olan The Umbrella Academy‘nin dizi uyarlamasının ilk sezon siparişini verdi.

My Chemical Romance grubuyla tanınan Gerard Way’in yazdığı ve Gabriel Bá’nın çizdiği The Umbrealla Academy‘nin Apocalypse Suite isimli altı bölümlük ilk serisi 2007 yılında yayımlanmıştı. Ertesi yıl çizgi roman aleminin en prestijli ödüllerinden olan Eisner Awards’ta En İyi Mini Seri ödülünü kazanan The Umbrella Academy, John F. Kennedy’nin öldürülmediği alternatif bir geçmiş ve ilginç süper kahramanlardan oluşan bir aileyi sunuyor. The Monocle, Spaceboy, The Kraken, The Rumor, The Séance, Number Five, The Horror ve The White Violin isimli kahramanların gizemli maceralarına odaklanan çizgi roman serisinden uyarlanacak dizinin yapımcı kadrosunda Gerard Way de bulunuyor.

İlk sezonu 10 bölümden oluşacak dizinin senaristi Jeremy Slater oldu. Geçtiğimiz yıl yayınlanan Exorcist dizisinin de yaratıcısı olan Slater, Netflix’in merakla beklenen manga uyarlaması Death Note‘un da senaristi. Son dönemde iyice popülerleşen canlı aksiyon çizgi uyarlamaları arasında yerini alacak The Umbrella Academy‘nin vizyon tarihi ve oyuncu kadrosuyla ilgili detaylar önümüzdeki haftalarda belli olacak.