Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Bant Mag. Sunar: Velvet Rainbow

Haziran 26 @ 20:00 - 23:30

Bant Mag. Sunar: Velvet Rainbow – Bant Mag Havuz / Bina

Bant Mag. 27. İstabul LGBTİ+ Onur Haftası’nı iki etkinlikle kutluyor! 26 Haziran Çarşamba akşamı hem Bant Mag. Havuz / Bina, hem de arkaoda’da gerçekleşecek partilerle Kadife Sokak’a gökkuşağını getiriyoruz.

Etkinlikler Bant Mag. Havuz / Bina’da gerçekleşecek 2009 yapımı Dzi Croquettes belgeselinin gösterimiyle başlayacak. Brezilya’nın askeri rejimin diktatörlüğü altında yönetildiği 1970’lerde türlü baskılara karşıt; ironik, mizahi ve kuir bir sahne performansı sergileyen ve hayranları arasında Mick Jagger, Jeanne Moreau, Omar Sharif, Maurice Béjart, Josephine Baker ve Liza Minnelli gibi isimlerin bulunduğu tiyatro ekibi Dzi Croquettes’in öyküsünü aktaran belgesel pek çok festivalden de ödülle dönmüştü. (Gösterim İngilizce altyazılı yapılacaktır.)

Gösterimin ardından ise Bant Mag. ekibinden Ekin Sanaç ve Sadi Güran’ın Öpüşen Şarkılar setiyle başlayacak parti, biriken kolektifinden tanıdığımız oyuncu Okan Urun ve trans aktivist Q-BRA’nın setleriyle devam edecek.

Dzi Croquettes gösterim – 20:00
‘Öpüşen Şarkılar’ – 22:00
Okan Urun – 23:00
Q-BRA – 00:00

JÖTE SOSYETE – arkaoda

Velvet Rainbow gecesinin diğer yarısı ise üç yıldır İstanbul gece hayatında var olan JÖTE SOSYETE partisi olacak. arkaoda’da onur haftasını kutlamaya gelen JÖTE SOSYETE partisinde kabin başına geçecek isimler ise partinin mimarı ve gecenin kraliçesi Cake Mosque, Chicago – New York eksenli acid house ve Kıta Avrupası’nda hayat bulmuş minimal house yapımlara ağırlık veren setleriyle tanıdığımız Arın Arıman ile 2007’den bu yana İstanbul’da gece hayatının nabzını tutan mekanlarda ve kuir partilerde sık sık karşılaştığımız Mr.Sür.

JÖTE SOSYETE’de gerçekleşecek drag queen şovunun yanı sıra, gecenin en heyecanlı olayı, Gender Bender Runway’e katılmak ve podyumda boy göstermek için @cakemosque Instagram hesabı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Arın Arıman – 22:00
Gender Bender Runway – 00:00
Drag Queen Show – 00:30
Mr. Sür – 01:00

 

Detaylar

Tarih:
Haziran 26
Saat:
20:00 - 23:30
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , , , ,

Organizatör

Bant

Mekan

Bina
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar