Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Sergi: özgürerman – “FANUS”

Ocak 31 @ 19:30 - 21:30

“Öyle bir gece geldi ki ‘Fanus’ indi üzerlerine. Öyle bir gece geldi ki bütün canlıları mutsuz etti. Katlanılmaz bir mutsuzluk. Yıllar yılları kovaladı. Hiçbir canlının içinde mutluluğa dair tek bir hücre kalmadı. Nesiller boyu geçen mutsuz günler, her yeni nesli fiziken ve ruhen değiştirdi. Yıllar yılları kovaladı. Sonunda iki tip canlı türü ortaya çıkmış oldu. İki türden biri öyle çirkindi ki ne aynaya bakabildiler, ne türdeşlerine. Yüzlerinde iri tümörler, sarkık deriler, açık yaralar oluştu. Nesilden nesle aktarıldı. Derin mutsuzlukları çirkinlikle katlandı. Kendilerine acıdılar. Kendilerini hor gördüler. Hor gördüler ama birbirlerine iyilik ve yardım etme güdülerini bilediler. Onları hayata tutan tek duygu yardımseverlik olageldi.

Tam da ikinci türün aksine…

İkinci tür de öyle mutsuz öyle mutsuzdu ki hayata katlanabilmek için vücudları bambaşka fiziksel reaksiyonlara giriyordu. Onların vücudu farklı bir savunma mekanizması geliştirdi. Bu ikinci tür öyle heybetli, öyle güçlü ve güzelleşti ki kim görse hayranlık içinde seyre dalıyordu. Öyle güzellerdi ki kendilerine hayran olageldiler. Ve böylelikle diğer bütün varlıkların onlara hizmet etmesi gerektiği düşüncesine kapıldılar. En sonunda onlar Fanus’un hâkimi oluverdiler.”

Bant Mag. sayfaları aracılığıyla da yakından tanıdığınız illüstrasyon ve animasyon sanatçısı özgürerman, zamanlar ve türler ötesi bir kurgu ile çerçevelendirdiği, “FANUS” ismini taşıyan sergisini 31 Ocak Cuma günü Bant Mag. Havuz / Bina’da açıyor. “FANUS”, aynı zamanda özgürerman’ın ilk solo sergisi olma özelliğini taşıyor. “FANUS” açılışının ardından Bina’nın DJ kabini Alper Bahçekapılı’ya emanet.

Sergi açılış: 19:30
Sergiyi 31 Ocak 2020-27 Şubat 2020 tarihleri arasında her gün saat 11:00 – 19:30 arası gezebilirsiniz.

 

Detaylar

Tarih:
Ocak 31
Saat:
19:30 - 21:30
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Mekan

Bina
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar