Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yüz Yüze #16 – Özgür Mumcu ve Nükhet Duru

Mayıs 17 @ 19:30 - 23:59

Özgür Mumcu ile YÜZ YÜZE serisinin bu ayki konuğu memleket popüler müziğinin efsane sesi Nükhet Duru. Gazeteci ve yazar Özgür Mumcu’nun her ay farklı bir ismi konuk ettiği serinin 17 Mayıs akşamı gerçekleşecek on altıncı buluşmasında, Bant Mag. Havuz / Bina’daki sohbetin seyrini Nükhet Duru’nun 70’lerden günümüze müzik yolculuğu ve müzik etrafında şekillenerek sahneye, setlere uzanan kariyeri yönlendirecek.

Müzik sahnesine girişini 1974’te yayınlanan “Aklımda Sen, Fikrimde Sen” isimli kırkbeşliğiyle yapan Nükhet Duru, eşsiz, güçlü ve duygu yüklü yorumuyla Sabahattin Ali’nin “Melankoli”, “Ben Sana Vurgunum” gibi şiirlerine ve “Sevda”, “Destina”, “Geberiyorum” gibi nice parçaya nesiller ötesi bir hayat kazandırdı. Son olarak 2015’te “Aşkın N Hali” isimli albümünü yayınlayan ve müziğin yanı sıra tiyatro, televizyon ve sinema üretimleriyle de tanıdığımız Nükhet Duru; Tanju Okan’tan Haldun Dormen’e, Sezen Aksu’dan Adile Naşit’e uzanan, 70’lerden bu yana Türkiye’nin müzik ve tiyatro birikimine eşsiz katkılar sağlamış sayısız isimlerle yaptığı sayısız iş birliğinin hikâyelerini, müzikalden kabareye, dizilerden sinemaya açılan zengin deneyimini Özgür Mumcu’nun meraklı sohbeti eşliğinde bizlerle paylaşacak.

Sohbetin ardından ise Bina kabininde Bant Mag. emektarları Ekin Sanaç ve Sadi Güran gönüllerini kaptırıp, bedenlerini teslim ettikleri vazgeçilmez şarkılarını öpüştürecek.

19:30 // Kapı açılış
20:00 – 22:00 // Özgür Mumcu ve Nükhet Duru (sohbet)
22:00 – 02:00 // “Öpüşen Şarkılar DJ Set” (Ekin Sanaç & Sadi Güran)

KATILMAK İÇİN:
*Etkinlik ücretsizdir.
**Kapasite 60 kişi ile sınırlıdır. Söyleşi oturmalı düzendir.

Detaylar

Tarih:
Mayıs 17
Saat:
19:30 - 23:59
Etkinlik etiketleri:
, , , ,
Website:
https://www.facebook.com/events/513736505826713/

Organizatör

Bant

Mekan

Bina
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar