Pin_it_button
 1. Künye


 2. Film Okuma 101: Jay Shaw

  19. yüzyıl Polonya poster estetiğinden ilham alan grafik dili ve yeniden hayal ettiği film afişleri ile Jay Shaw tek bir imge ile merak uyandırmanın sırrını çözmüş nadir ve takdir edilesi tasarımcılardan biri.


 3. Yerel, adil, temiz, sağlıklı gıda: Bükoop

  Boğaziçi Mensupları Tüketim Kooperatifi (Bükoop), işleyişi, kooperatifçilik ve sağlıklı gıda üzerine sorularımızı yanıtladı.


 4. Alternatif bir iktisat ders kitabı: Mim Savaşları

  Adbusters ekolünün elinden çıkma Mim Savaşları: Neoklasik İktisadın Yaratıcı İmhası kitabı, Metis yayınevi ve Express dergisi işbirliğiyle Türkçeye kazandırıldı. Kitabın çevirisine el atanlardan 13Melek, kitabın işaret ettiği fikirleri özetledi.


 5. Müzikte sokak hafızası

  Moondog'dan Space Lady'e, Space Lady'den Siya Siyabend'e efsaneler ve saklı hazinelerle müziğin sokaklardaki özgürleştirici hafızası...


 6. Kaşlar Fatima Al Qadiri için kalkıyor

  Kıtaları aşan bir hayat hikâyesi ve beklentileri bozan bir bakış...


 7. #C2CISTONIGHT 18-19 Nisan’da İstanbul’da!

  Bu seneki #C2CISTONIGHT kapsamında izleme fırsatı bulacağımız sanatçıları “kim, ne zaman, niçin” gibi sorularla tanıttık.


 8. Daha bilinçli ama hâlâ keyifli: Chet Faker

  Albümün çıkışının ardından Avrupa’da turne yapacak olan Chet Faker’a, New York’ta bir taksideyken yeni albümü, konserleri ve esprili ismiyle ilgili merak ettiklerimizi sorduk.


 9. Yeniden yaratılan elementler: Pregnant Head

  Pregnant Head adını verdiği projesiyle içindeki duygusal yükü müziğine yansıtarak özgün çalışmalar ortaya koyan Cem Bayramçavuş’a merak ettiklerimizi sorduk.


 10. Video röportaj: Can Khan Oral

  Bant Mag. sordu, 4 Nisan’da yeni albümünü yayınlayacak olan Can Khan Oral, Mexico City’den cevapladı.


 11. Teftiş: Bu ay ne dinlesem?

  Yeni müziğe dair bu ayki mesaimiz, artısıyla eksisiyle, burada.


 12. Müziğe dair kısalar

  Frankie Goes to Hollywood ve Ada'nın homofobiyle imtihanı, Savai & Gökalp K.'ın ilk uzunçaları, "entel arkadaşların kırılganlığı"na dair kısa kısa...


 13. Oynamaktan yorulanları yönetmen koltuğuna alalım: John Turturro

  İster oyuncu olun ister senarist ya da yönetmen, fark etmez. Sinemada taze bir şey söylemenin ayırt edici özelliği hiç şüphesiz karakter yaratmak... Benzersiz, ilham verici, merak uyandırıcı, rahatsız edici, mide bulandırıcı… Sizin gibi olmayan herhangi birilerini, benzersiz karakterlere dönüştürdüğü filmlerin unutulmaz oyuncusu John Turturro’yu bu ay yönetmen koltuğunda ağırlıyoruz.


 14. 33. Istanbul Film Festivali'ne Özel Festival Günlüğü

  Bu yıl 5-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde hangi gün ne yapmalı, nereden nereye koşturmalı?


 15. İstanbul Film Festivali'nden Her Ruh Hâline Uygun Listeler

  Bu yılki İstanbul Film Festivali’nin 200’ü aşkın filmden oluşan programı içerisinde kaybolanlara yol gösterecek dev bir hizmet…


 16. Bu ay ne izlesem?

  Sinemaseverlerin İstanbul Film Festivali coşkusuna kapılacağı nisan ayında, vizyon son aylardaki heyecanın bir tık gerisinde kalsa da, sevilen yönetmenlerin merakla beklenen son filmleri vizyonda yerini alıyor.


 17. Radikal demokrasi için kamera başına!

  "Demokrasi" kavramının gündemimizi bir hayli meşgul ettiği bu günlerde Doc Next Network "radikal demokrasi" üzerine bir video yarışması düzenlemekte. Yarışmanın Türkiye ayağı ile ilgilenen ise daha önce gene Bant Mag.'da röportaj yaptığımız MODE İstanbul olacak. İlgilenenler ve kamerasına davranmak isteyenler çıkacaktır dedik ve MODE İstanbul kurucularından Gökçe Su Yoğurtçuoğlu'na yarışma hakkında bir kaç soru yönelttik.


 18. “Artık tamam, zamanı geldi. Bir çıkmam lâzım”: Merve Morkoç

  İstanbul’un genç sanatçılarından Merve Morkoç hem sokaklara çiziyor hem de kâğıtlara. 17 Nisan’daki kişisel sergisi 2+1’den önce Merve’yi yakalayıp birkaç soru sorduk.


 19. Avrupa’dan Moğolistan yönünde eşine az rastlanır bir macera: Mongol Rally

  16 bin kilometre ve bir ay süren Mongol Rally, yardım amaçlı düzenlenen en garip etkinliklerden biri. Herhangi bir destek ekibi olmadan, zorlu parkuru mümkün olan en düşük bütçeyle ve en basit araçla bitirmenin amaçlandığı Mongol Rally’i geçtiğimiz senelerde tamamlayan iki katılımcıya sorduk!


 20. Cheetos Gelişim Merkezleri ile Yarına Hazırlanan bir Nesil

  PepsiCo Türkiye'nin GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi Cheetos Gelişim Merkezleri, 2014 yılına girmemizle beraber 10 seneyi doldurmuş oldu. Cheetos Gelişim Merkezleri’nin geçtiğimiz 10 senesi, geleceği ve sosyal sorumluluk üzerine PepsiCo Kurumsal İletişim Müdürü Didem Sinik ile bir sohbet gerçekleştirdik.