SERGİ: Mesut Adlin - kafama esti

Son dönemde yerli müzik sahnesinden pek çok figüre Mesut Adlin’in kadrajından bakıyoruz. Şu sıralar ortalığı kasıp kavurmakta olan Mert Demir – Mabel Matiz düeti “Antidepresan”ın kapak görseli, Jakuzi ile Melike Şahin’in sahne arkası fotoğrafları ve dahası işlerine dâhil. Mesut Adlin bu kez, çoğunluğu sanatçı fotoğraflarından oluşan bir 35 mm fotoğraf sergisiyle Bant Mag. Havuz / Bina’da olacak. 4 – 7 Ocak’ta ziyaret edilebilecek serginin adı: kafama esti


Güneş, Holistic Tsunami, KARDELEN, Kum, Hiss gibi müzisyen görüntülerinden birtakım moda çekimlerine uzanan sergideki fotoğrafların banyo, tarama ve baskısı Tunç Fotoğrafçılık’ın katkılarıyla gerçekleşti. kafama esti’nin nefis posteri ise Kübra Su Yıldırım imzalı.

Mesut Adlin, dünyaya geldiği Beyoğlu’nun çok renkliliği, pisliği ve ışıltısıyla büyüyen; semtin sokaklarını, yokuşlarını adımlayarak gözlediği yaşantıların izlerini işlerine aktaran bir fotoğrafçı. Uzun yıllardır zamanının büyük kısmını tiyatro metinleri okumaya, film izlemeye ayıran Adlin’in fotoğraf sanatına duyduğu heyecanı; Guy Maddin, Charlie Kaufman, Kelly Reichardt gibilerinden aldığı ilham ve sinemaya duyduğu sevgi ateşliyor. 

Sergi öncesi ısınma turu yapmak isteyeceklere bir not: Mesut Adlin yakın zamanda; duygu durumları, mekânlar, zamanlar ve kaydedilenlere dair sorular sorduğumuz hmmm? adlı foto – röportaj serimiz için arşivindeki fotoğrafları karıştırmıştı. 

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/