Record Store Day 2016’nın resmi temsilcisi Metallica oldu

Metallica, bu sene 16 Nisan’da kutlanacak olan Record Store Day’in “resmi temsilcisi” oldu. Bazı plak dükkanlarını ve yeniden basılacak plakları tanıtacak olan Metallica’nın iki albümü de Record Store Day için yeniden basılıyor.

Grubun ilk iki albümü olan Kill ‘Em All ve Ride The Lightning, 16 Nisan’da yenilenmiş formatlarıyla satışa sunulacak. Ayrıca Metallica ve Record Store Day’e katılan bazı plak dükkanları, Give For France isimli bir organizasyonla karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz kasım ayında Paris’te yaşanan terörist saldırının kurbanları için bir fon oluşturmak için başlatılan Give For France organizasyonu için, Metallica’nın 2003 yılında Bataclan’da verdiği konserin kayıtları da albüm olarak basılıyor. Liberté, Egalité, Fraternité, Metallica! ismini taşıyan konser albümünün tüm gelirleri Give For France organizasyonuyla bağışa dönüşecek.

Record Store Day 2016’nın “resmi temsilcisi”nin Metallica olduğunu açıklayan videoyu aşağıda görebilirsiniz. Grubun davulcusu Lars Ulrich, kötü espriler ve duraklamalar eşliğinde Record Store Day’le ilgili açıklamalarda bulunuyor.

https://vimeo.com/155602633

Yükleniyor...