Zoe Saldana'nın başrolünde olduğu Nina Simone biyografisinden ilk görüntüler

Guardians of The Galaxy ve Avatar gibi filmlerde izlediğimiz Zoe Saldana’nın başrolünde yer aldığı ve Cynthia Mort’un yönetmenliğini üstlendiği, Nina Simone’un hayatını konu eden Nina filminden ilk fragman ve poster görücüye çıktı. Efsanevi müzisyenin ailesi tarafından büyük tepki toplayan film 22 Nisan’da sınırlı sayıda sinema salonunda ve dijital platformlarda yayınlanacak.

Özellikle Simone’un menajeri Clifton Henderson’la olan ilişkisine odaklanan film, özellikle oyuncu seçimiyle çok tartışılmıştı. Başta Mary J. Blige olmak üzere birçok müzisyen Saldana’nın doğru seçim olmadığı yönünde fikirlerini dile getirirken, Nina Simone’un ailesi de bu film yerine geçtiğimiz yıl yayınlanan What Happened, Miss Simone? isimli belgeseli desteklemeyi tercih etmişti.

Dün de bu tartışmalara bir yenisi eklendi. Twitter hesabından Nina Simone’dan bir alıntı paylaşan Zoe Saldana’ya Nina Simone’un resmi Twitter hesabı üzerinden şaşırtıcı bir cevap geldi. Efsanevi müzisyenin ailesi tarafından kullanılan hesaptan “Hikaye güzel ama Nina’nın ismini ağzına alma. Hayatının geri kalanı boyunca” şeklinde gelen cevap büyük yankı uyandırdı.

Nina filminden yayınlanan ilk fragman ve posteri aşağıda görebilirsiniz.

ninasmall