İstanbul için A Place To Bury Strangers zamanı

Yazı: Cem Kayıran - Fotoğraf: Ebru Yıldız

20 yılı aşkın süredir üretiyor A Place To Bury Strangers. 20 yıldır da gürültülü, kirli müziklerin farklı köşelerinde yeni ifade biçimleri yaratıyor kendine. New York’un noise sahnesinin gediklilerinden hatta söz konusu sahneyi bir arada tutmayı misyon edinmiş temsilcilerinden biri olan A Place To Bury Strangers, ilk İstanbul konseri için 3 Ağustos’ta Blind’a uğrayacak.

Mevzu Records ve Camerata ortaklığıyla gerçekleştirilecek konserde açılışı İstanbullu garage punk grubu SELFBLAME ve yılın en harika işlerinden biri olan Q_ EP_ A_ EP!! ile freakout gibi freakout yaşatan Goblin Daycare yapacak. Program nefis, kaçmaz! Biletler işte burada.

Son albüm: See Through You

Yenilenmiş kadrosuyla (basçı John Fedowitz ve davulcu Sandra Fedowitz hoş geldiniz) kaydedilen See Through You, devrilmiş Jenga kulesini bu kez farklı taşlarla inşa ediyor âdeta. Beklenmedik pek çok şeyle karşılaşabilirsiniz. Bozuk bir hoparlörden çalıyormuş gibi tınlayan “Ringing Bells”, salaş bir rock’n’roll güzelliği olan “Broken” ya da A Place To Bury Strangers usulü bir disko gibi tınlayan kapanış şarkısı “Love Reaches Out”, yolculuğun ilgi çekici duraklarından.

Albümdeki parçaların Xiu Xiu, Sonic Boom, Dave Harrington ve TV Priest’in de aralarında bulunduğu 21 isim tarafından yeniden hayal edildiği See Through You: Rerealized derlemesi de geçtiğimiz ay yayımlanmıştı. Grubun son numarası ise meşhur festival Levitation’daki setinin kayıtlarını albümleştirmek oldu. Yaklaşan konserde nasıl bir şeyle çarpışacağımızı merak edenleri buraya alabiliriz.