Hayatın geçiciliğini hatırlatan bir Angel Olsen baladı

2010’larla indie folk / alternatif rock sahnesine kişisel hikâyeleri ve çıkarımlarını şarkılaştırdığı harika albümler bırakan Angel Olsen, yeni uzunçaları için 3 Haziran’ı işaret etmişti. Big Time adını verdiği altıncı stüdyo albümünden, yaylıların hâkimiyetinde kasvetli bir hava estiren bir tadımlık daha yayında.

Advertisement

“Through The Fires” isimli yeni teklinin, yoldaki albümün vereceği mesajın temelini oluşturduğunu söylüyor Angel Olsen. Ağırbaşlı bir piyano yürüyüşü ile açılan parça, kırılgan Angel Olsen vokalleriyle birlikte süzülen yaylı partisyonlarıyla iyice kalp kıran dört buçuk dakikalık bir akışa evriliyor. 

Şarkıyı kendine hayatın geçiciliğini, geçmişte yaşananların üstelenecek şeyler olmadığını ve daima devam edebilmenin önemli olduğunu hatırlatmak için yazdığını söylüyor Angel Olsen. Kendi anlam arayışlarını sürdüren insanları aramaya ve karşılaşılan tüm dertlerden daha büyük ve hafif anların kıymetini bilmeye çağırıyor “Through The Fires” ile. 

Peşi sıra yaşanan kayıplar

Müzisyenin 2014’ten bu yana parçası olduğu Jagjaguwar etiketiyle yayımlanacak Big Time albümü, yas teması etrafında gezinecek. Ailesine kuir kimliğiyle açılmasının günler sonrasında babasını, birkaç ay sonra da annesini kaybeden Angel Olsen; annesinin cenazesinden üç hafta sonra yeni albüm üzerine çalışmaya başlamış. 

Big Time albümünün kapak görseli ve şarkı listesi aşağıda.

angel olsen big time

1. All the Good Times
2. Big Time
3. Dream Thing
4. Ghost On
5. All The Flowers
6. Right Now
7. This Is How It Works
8. Go Home
9. Through The Fires
10. Chasing The Sun