Bill Condon’ın yeni filminde başroller Ian McKellen ve Helen Mirren

Bill Condon’ın aynı isimli Nicholas Searle romanından sinemaya uyarlayacağı The Good Liar filminin başrolleri belli oldu.

Yönetmenle daha önce Gods and Monsters, Mr. Holmes ve Beauty and the Beast filmlerinde birlikte çalışan Ian McKellen’la birlikte usta oyuncu Helen Mirren, filmin başrollerinde karşımıza çıkacak. Hayatının son vurgununu yapmak üzere olan yaşlı bir dolandırıcıyı merkezine alacak olan film, McKellen’ın canlandıracağı söz konusu karakterin dolandırmak üzere olduğu zengin bir kadınla kurduğu beklenmedik ilişkiyi konu edecek. Yine yönetmenle Mr. Holmes filminde çalışan Jeffrey Hatcher’ın senaryosunu yazacağı filmin çekimleri önümüzdeki aylarda başlayacak.

Ian McKellen’ı önümüzdeki aylarda izleyeceğimiz bir diğer yapım da Hamlet‘in günümüz uyarlaması olan Hamlet Revenant olacak. İngiliz aktör, Simon Pickup’ın yazıp yönettiği komedi filmi Schadenfreude’de de anlatıcı olarak karşımıza çıkacak.

Helen Mirren’ın da yakın gelecekteki takvimi epey kabarık. Şu sıralar yeni Luc Besson filmi Anna‘nın çekimlerinde olan Mirren, sonbaharda vizyona girecek Disney filmi The Nutcracker and the Four Realms ve Berlin, I Love You‘da rol alıyor.