Converse ve Alexis Sablone sunar: AS-1 Pro 

Converse, yeni sneaker’ı AS-1 Pro için profesyonel kaykaycı, tasarımcı ve mimar Alexis Sablone ile bir araya geldi. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri Olimpik Kadın Kaykay Takımı’nın bir parçası olan Sablone, 2019’dan beri Converse CONS ekibinin bir üyesi olarak One Star ve Jack Purcell Pro gibi bir sürü işin ardındaki isimlerden biri.

Geçtiğimiz yıl yeni bir kreasyon tasarlamak için Converse ile bir araya gelen Sablone, kaykay ve tasarım dünyasına ait benzersiz bakış açısı ve tasarım mekaniği hakkındaki bilgisi ile hissi, sürüşü ve hızlı tepki vermeyi optimize eden yeni bir spor ayakkabının kavramsallaştırılmasında merkezi rol oynadı. Converse tasarım ekibinin ve Sablone’un ortak yaratım sürecinin bir ürünü olarak ortaya çıkan AS-1 Pro, 80’lerin Converse basketbol ve saha silüetlerinden estetik ve teknik olarak ilham alırken, ayrıntılarıyla öne çıkan bir tasarım sunmak için markanın yenilikçi performans çözümlerinden yararlanıldı. “Herkes için” yaratılan AS-1 Pro, hem performansı artıracak hem de sokak stilini geliştirecek bir sneaker olarak geniş bir kitleye hitap ediyor. 

Kaykaycının cesur, yaratıcı ve rafine tavrını yansıtan AS-1 Pro, Star Chevron logosunun öne çıkmasını sağlayan renk patlamaları ve temiz asimetrik ayrıntılar ile göze çarpıyor. Ayakkabının dilinde CONS monokrom logosu görülürken, üst burun paneli aşınmayı en aza indirmeye yardımcı olmak için TPU bölmelerle güçlendirilmiş.

Aynı zamanda Converse’in ilk kapsül performans ürünü olan AS-1 Pro, artan darbe yastıklaması ve optimize edilmiş tahta hissi sağlayan yeni tasarlanmış bir iç kısım ile tahta ve ayakkabı arasındaki tutuşu optimize etmeye yardımcı oluyor. Tasarım, bir CX köpük taban astarına sahip ve yan kısımlardaki kauçuğun yüksekliğinin ayarlanmasıyla AS-1 Pro, her türden talebi karşılayabilen bir ayakkabıya dönüşüyor. 

Converse ve Alexis Sablone iş birliğinden doğan AS-1 Pro, yaratıcı bir geleceği ve Converse’in spordaki mirasından yararlanmaya yönelik devam eden üretim anlayışını temsil ediyor. Sablone gibi kültür ve sporu yeniden şekillendiren sanatçıların yaratıcı ifadeleri için bir platform sağlama motivasyonuyla elbette.

Yaratıcılık ve performansı kaykay kültürü ile birleştiren AS-1 Pro, dünya çapında satışa sunuldu. 2 Haziran’da ise farklı renk grupları ile karşımıza çıkacak. Modellere buradan göz atabilirsiniz. 

Advertorial.