Courtney Barnett ile naif ve fantastik bir yolculuk için “Before You Gotta Go”

Pastoral bir şölenle yağmur ormanları, tarlalar ve kumsalların uğultusu yanı başınızda. Courtney Barnett, eski bir kayıt cihazıyla doğadaki sesleri keşfe çıkıyor yeni video klibinde. Arada kimi fantastik oyunlarla da karşılaşıyoruz. “Before You Gotta Go”, yakında kavuşacağımız 3. albümü Things Take Time, Take Time‘dan dinlemeye açılan 2. parça.

“Eğer başımıza bir şey gelecekse canım, duyduğun son sözlerin kaba olmasını istemem” gibi naif sözleriyle “Before You Gotta Go”, kızgın veya incinmiş olsanız bile karşınızdaki için en iyisini istediğiniz dostâne bir yol ayrılığı hakkında. Claudia Sangiorgi Dalimore’un yönettiği enfes klibiyle birlikte burada.

Barnett’in “acı ve üzüntüden kaynaklanan bir tür sevinç ve şükran” olarak tanımladığı albümdeki şarkılar aşk, yenilik, kendini keşfetme ve iyileşme süreçleri hakkındaymış. Things Take Time, Take Time, 2018’de yayımlanan Tell Me How You Really Feel’in devamı niteliğinde. Müzisyenin daha yumuşak bir sound keşfettiği söylenen albüm, Mom + Pop Music ve Marathon Artists aracılığıyla 12 Kasım’da piyasada olacak.

Barnett son olarak Iggy Pop, Michael Stipe, St. Vincent ve Kurt Vile gibi isimlerin de yer aldığı bir tribute albümünün parçası olarak The Velvet Underground klasiği “I’ll Be Your Mirror”a yaptığı cover’ı yayımlamıştı. 

Yazı: Seda Karakaş

Yükleniyor...