Deap Vally’den eğlenmeyi güvenli kılan mucize tedavi

Los Angeles çıkışlı rock ikilisi Deap Vally (Lindsey Troy ve Julie Edwards) yeni teklisi “Magic Medicine”i bir klip ve yoldaki albüm Marriage’a dair detaylarla birlikte yayımladı.


“Magic Medicine” yapımı 5 yıldır süren ve Allen Salmon’un Nashville stüdyosunda doğup, Josiah Mazzaschi’nin Los Angeles’daki The Cave Studio’sunda büyüyen bir şarkı. İkili en başta şarkının çeşitli (doğal ya da yapay) yollarla kafayı bulmakla ilgili olduğunu fakat COVID günlerinde yeni anlamlar kazandığını söylüyor: “Eğlenmeyi ve tekrar özgür hissetmeyi güvenli kılmak için, mucize bir tedaviye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.” 

Akılda kalıcı bas yürüyüşü ve davul ritimlerine kendinizi kaptırıp, eleştirel öğeler taşıyan klibini de izleyerek “Magic Medicine”in tadına bakmak isteyenleri buraya alalım.

Bir evliliği canlandırmak

İki kişilik bir grupta olmayı evliliğe benzeten Deap Vally, bu evliliği canlandırmak için 3. albüm Marriage’da daha önce kendilerini tanımlayan sınırları zorlamaya karar vermiş. Yeni iş birlikçiler ve enstrümantasyonlarla bir anlamda stillerini bükme deneyi gibi yaklaşmışlar kayıt sürecine. Bu anlamda “iki üye, iki enstrüman, iki ses” kullanımının getirdiği katı yaratıcı kısıtlamalardan uzak durmuşlar. 

Yeni Deap Vally albümünde parmağı olan müzisyenlerin listesi hayli kabarık: Kanadalı pop kraliçesi Peaches, Warpaint basçışı Jenny Lee Lindberg, İskoç şarkı yazarı KT Tunstall ve daha önceleri Courtney Love ile de çalmış basçı Jennie Vee. 

Sistriniox (2013) ve Femejism’den (2016) bu yana ilk Deap Vally uzunçaları olacak olan Marriage, 19 Kasım’da Cooking Vinyl etiketiyle yayımlanacak. 

Yazı: Seda Karakaş