Douglas Dare’den Erased Tapes etiketiyle üçüncü albüm: “Milkteeth”

Londralı müzisyen ve besteci Douglas Dare, 2016 çıkışlı Aforger albümünün ardından ilk solosunu duyurdu. Erased Tapes etiketiyle yayınlanacak yeni albüm Milkteeth ismini taşıyor ve albümden ilk şarkı da lirik videosuyla birlikte paylaşıldı.

Douglas Dare’in yeni albümünün prodüktör koltuğunda pek sevdiğimiz İngiliz avangart folk grubu Tunng’un kurucularından Mike Lindsay oturuyor. Lindsay’in İngiltere’nin güney doğusundaki sahil kasabası  Margate’deki stüdyosunda 12 günde kaydedilen Milkteeth, 21 Şubat’ta yayınlanacak. 11 şarkılık albümün gençliğin keyfini ve acılarını yansıtacağını söyleyen Douglas Dare, önceki kayıtlarında baskın rol üstlenen piyanonun da başından ayrılıyor ve eline autoharp alıyor. “Silly Games” Dare’in yeni ve kırılgan ses evreniyle ilk tanışmamız. Müzisyenin söylediğine göre şarkı bir saatten kısa bir sürede yazılmış.

Milkteeth albümünde içindeki çocuğu serbest bırakmaya özen gösterdiğini söyleyen Douglas Dare, kırsal Dorset’te geçen çocukluk yıllarında annesinin pembe bale elbisesini giyip dans ettiğini ve bu hissi yeniden canlandırmak istediğini belirtiyor. “Silly Games” de çocukluğa ait içgüdüsel hisler üzerine kuruluymuş. Yeni Douglas Dare albümünün kapağı aşağıda.