Elijah Wood, BBC’nin Douglas Adams uyarlamasında rol alacak

American Ultra, Chronicle ve Mr. Frankenstein gibi filmlerin senaristi Max Landis, BBC için Douglas Adams’ın Dirk Gently’s Holistic Detective Agency romanını uyarlıyor. Sekiz bölümden oluşacak dizide rol alacak isimlerden biri de Elijah Wood.

Daha önce BBC tarafından radyo tiyatrosu olarak da uyarlanan roman 1987 yılında yayımlanmıştı. The Hitchiker’s Guide To The Galaxy’nin yazarı Douglas Adams’ın sonradan bir seri olarak devam eden romanı Dirk Gently’s Holistic Detective Agency, diziyle birlikte IDW Publishing ve BBC ortaklığıyla çizgi roman serisi olarak da uyarlanacak.

Elijah Wood’un Wilfred dizisinden sonra televizyonda rol alacağı ilk yapım olacak Dirk Gently’s Holistic Detective Agency’de canlandıracağı karakter de açıklandı. Dirk Gently’nin asistanı olan Todd karakterini canlandıracak olan Elijah Wood’un dizide kimlerle birlikte rol alacağı ise henüz bilinmiyor.

Önümüzdeki aylarda vizyona girecek ve başrollerinde Elijah Wood’la birlikte Nicolas Cage’i izleyeceğimiz The Trust filminin fragmanını da aşağıda görebilirsiniz.