Ferzan Özpetek için sırada bir Netflix filmi var

Ferzan Özpetek, 2019 tarihli uzun metrajı The Goddess of Fortune (Şans Tanrıçası) sonrasında Disney+ dizisi Le Fate Ignoranti için kamera arkasına geçmişti. Ünlü yönetmen, bu kez bir Netflix ortaklığıyla gündemimizde. 

Yeni Ferzan Özpetek filminin ismi Nuovo Olimpo. Çekimleri geçtiğimiz günlerde başlayan film, Roma’yı mesken tutan bir aşk hikâyesi anlatacak. Bu, yönetmen ile Netflix İtalya’nın ilk ortaklığı. Özpetek filmografisinin de tam 14. uzun metrajı olacak.

1970’lerin sonlarından start alacak Nuovo Olimpo, 25 yaşındaki iki erkek karakterin şans eseri tanışmasını, çılgınca âşık olmasını ve beklenmedik bir olay sebebiyle ayrılmasının ardından yeniden birbirlerini bulma umuduyla geçen 30 yıla odaklanacak. Baş karakterleri canlandıracak isimler Damiano Gavino ve Andrea Di Luigi. Oyuncu kadrosunda Luisa Ranieri, Greta Scarano, Aurora Giovinazzo, Giancarlo Commare ve Alivse Rigo da yer almakta.

İstanbul Kırmızısı (2017) ve The Goddess of Fortune (2019) gibi yapımlarında Özpetek ile çalışan görüntü yönetmeni Gian Filippo Corticelli de Nuovo Olimpo’nun sinematgorafisinden sorumlu. Senaryo da Ferzan Özpetek ve Gianni Romoli tarafından kaleme alınmış. 

2023’te yayımlanması planlanan Nuovo Olimpo hakkında detaylar için takipte kalın.