Hatun Aynur Sürücü’nün özgürlük mücadelesini anlatan “Nur Eine Frau”dan fragman

The Match Factory, 2005’te abisi tarafından öldürülen Hatun Aynur Sürücü’nün aile baskısına karşı verdiği özgürlük mücadelesini konu alan Nur Eine Frau (Sıradan bir Kadın) filminden yeni bir fragman yayınladı.  

Almila Bağrıaçık’ın canlandırdığı Aynur’un zorluk karşısında umut; baskı karşısında özgürlük arayışıyla dolu hayat hikâyesi şöyle başlıyor: Aynur, genç yaşta zorla evlendirildiği eşinden şiddet görmektedir. Ailesinin ve eşinin baskılarıyla savaşmaya karar veren genç kadın, çalışmaya başlar ve 5 yaşındaki oğluyla birlikte yaşayacağı bir ev kiralar. Ancak bağımsız yaşamayı tercih eden Aynur, abileri tarafından tehdit edilmektedir. Genç kadın her ne kadar polise başvurmuş olsa da toplumsal baskılar ölümüne neden olur.

Aynur’un hikâyesini Florian Öller senaryolaştırıyor. Senaryoyu ekrana taşıyan yönetmen ise daha önce Silent Shadow, Father’s Day ve Widows filmlerini çeken Sherry Hormann. Tribeca Film Festivali’nde ilk gösterimini yapan ve geçtiğimiz yaz Almanya’da vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda Almila Bağrıaçık’ın yanı sıra Rauand Taleb, Meral Perin, Mürtüz Yolcu, Armin Wahedi ve Aram Arami yer alıyor. Filmin uluslararası dağıtımı için çalışmalar sürüyor.

Yazı: Merve Coşkun

Yükleniyor...