Koşun koşun, Kokoş Balo başlıyor!

“Hiç Pose izleyip ‘Ah keşke benim de ailem olsa da balolara katılsam’ dediniz mi? Peki hiç Legendary izleyip ayna karşısında kendinizi rezil ettiniz mi? O zaman 21 Mayıs Cumartesi günü Sumahan’da buluşuyoruz.” diyor Kiki ggNash ve Ceytengri. Kendini kokoş hisseden, birbirinden fierce drag queenleri ve kuirleri izlemek isteyen veya onlarla aşık atabileceğini düşünen herkes Kokoş Balo’ya davetli.

Advertisement

Kiki ggNash ve Ceytengri’nin lubunya sanatı yükseltmek ve lubunya sanatçılara alan açmak amacıyla yarattığı Kokoş’un ilk etkinliği olan baloda küllerinden dirilen eski drag ailelerden sırf bu etkinlik için kurulan houselara, spot ışıklarının altına ilk kez çıkacaklardan birbirinden ünlü isimlere geniş bir yelpaze mevcut. Peki “vogueda iddialıyım, en iyi ben yürürüm, güzelliğime rakip tanımam” diyenleri neler bekliyor?

Queenlerin altı kategoride yürüyeceği baloda ilk olarak Kostüm kategorisinin kazananları rekabet edecek. “Alımlılık, satımlılık ve kozmik makyaj becerilerine” güvenenler En Güzel Çehre’de yarışabilecek. Butch Queen Realness ve Pavyon Realness kategorilerinde gerçekçilik ve gerçeküstü bakış açıları aranıyor. Lipsync kategorisinde belirtilen dört şarkıdan (Lady Gaga’dan “Replay”, Kerimcan’dan “Vida Loca”, Britney Spears’tan “Hold It Against Me” ile Gülşen’den “Bir Fırt Çek”) biri seçilerek kapışılacak ve her kazanan finalde performans sergilemeye hak kazanacak. Vogue’da ise dansçılar ikişer hâlde karşılıklı kurtlarını dökecek ve jürilerden en yüksek puanı alan ödülün sahibi olacak.

Kokoş Balo’da yarışmacı olmak isteyenlere sınırlı sayıda kontenjanın bulunduğunu ve Kokoş’un Instagram hesabı üzerinden iletişime geçilmesi gerektiğini ekleyelim. Seyirciler ise 21 Mayıs Cumartesi akşamı, Sumahan kapısında satılacak biletlerle etkinliğe katılabilir.