Kült çizgi roman “Bone”un animasyon uyarlamasını Mark Osborne yönetecek

Yayın hayatına 1991 yılında başlayan Bone, nihayet sinemaya uyarlanıyor. Serinin ilk uzun metraj animasyon uyarlamasını Kung Fu Panda‘nın yönetmeni Mark Osborne çekecek.

Bugüne dek 10 Eisner Ödülü, 11 de Harvey Ödülü kazanan Bone‘un yaratıcısı Jeff Smith. İlk olarak 90’ların sonlarında Nickelodeon tarafından film uyarlaması çekilmesi gündeme gelen Bone‘un film uyarlamasının bu kadar gecikmesinde çeşitli yaratıcı anlaşmazlıklar başrolü oynuyor. Nickelodeon yapımcılarının Bone’un animasyon uyarlamasında dönemin popüler gruplarından N’Sync’e benzer pop şarkılarının kullanılması konusunda ısrarcı olması Smith’in bu projeyi iptal etmesiyle sonuçlanmıştı. Film hakları 2008 yılında Warner Bros tarafından alınan Bone için doğru ekibin bir araya gelmesi de yaklaşık sekiz yıl sürdü.

Son olarak geçtiğimiz yıl vizyona giren The Little Prince animasyonuyla karşımıza çıkan Mark Osborne, filmi yönetecek olmasının yanı sıra yapımcı kadrosunda da yer alıyor. Bone‘un yapımcıları arasında Osborne’la birlikte Dan Lin ve Zareh Nalbandian da bulunuyor. Filmin senaryosu da Adam Kline ve Mark Osborne imzası taşıyacak. Henüz yayın tarihi ya da seslendirme kadrosunda kimlerin yer alacağı bilinmiyor olsa da Bone gibi birçok fantastik öğe ve komedi unsuru barındıran bir çizgi roman serisinin film uyarlamasını izlemek epey ilginç bir deneyim olacak.