"True Detective" yönetmeni Cary Fukunaga'dan Stephen King uyarlaması geliyor!

Stephen King’in kitaplarından yapılan uyarlamalara bir yenisi daha ekleniyor. Şu günlerde ikinci sezonuna dair detayların yavaş yavaş gelmeye başladığı bol ödüllü dizi True Detective’in yönetmeni Cary Fukunaga’nın ünlü yazarın en uzun ikinci hikayesi olan It‘i sinemaya uyarlayacağı açıklandı.

Cary Fukunaga’ya It’in uyarlamasında eşlik edecek yapımcı Dan Lin’den gelen açıklamalara göre ikilinin yaklaşık 4 yıldır üzerinde çalıştığı projenin çekimlerine önümüzdeki yaz başlanacak. The Fault in Our Stars yönetmeni Josh Boone’un King’in en uzun hikayesi The Stand‘i 4 filmlik bir seriyle sinemaya uyarlayacağını bildirmesinin ardından 1138 sayfayla en uzun ikinci King romanı olan It‘i de 2 filme yaymayı düşünen Lin ve Fukunaga, bu sayede hikayeyi tam olarak anlatabilmeyi ve karakterleri derinlemesine işleyebilmeyi amaçlıyor.

Stephen King’in onayını almadan filmi yapamayacaklarını hissettikleri için filmin senaryosunu yazara gönderen Fukunaga, King’ten kesinlikle bu senaryo ile stüdyoya girmelerini belirten sevindirici bir cevap almış. 1986 yılında yayınlanmış olan It, medeniyetin gelişi ile kanalizasyonlara sığınmış ve insanların korkularının şeklini alarak onları öldüren uzaylı bir yaratık ile mücadele eden yedi gencin hikayesini anlatıyor. İlk film bu karakterlerin gençlik yıllarını, ikincisi ise tekrar bir araya gelmelerinin ardından yaşananları anlatacak.

Yükleniyor...