Netflix yeni sezonda yayınlanacak Türkiye yapımı projeleri duyurdu

2018 yılında yayınladığı Hakan: Muhafız ile Türkiye’den içerik üretmeye başlayan Netflix, önümüzdeki aylarda yayınlanacak yeni Türkiye yapımı projelerini açıkladı. 

Netflix Türkiye’nin düzenlediği lansmanla açıkladığı yapımlar, üç dizi, bir film ve bir yarışma programından oluşuyor. Yarına Tek Bilet isimli film, Netflix’in ilk Türkiye bazlı orijinal uzun metrajı. Ozan Açıktan’ın yönettiği filmin işleyeceği konu da Ankara’dan İzmir’e giden iki yabancının arasındaki ilişki. Yarına Tek Bilet,  aralarındaki gerilimin birbirlerini tanıdıkça romantik bir ilişkiye doğru evrildiği bir çifti ekrana taşıyacak.

Üç dizi ise sırasıyla Fatma, Sıcak Kafa ve Şimdiki Aklım Olsaydı isimlerini taşıyor. Fatma dizisi bir temizlik işçisinin hikâyesini anlatıyor. Hapisten çıkan eşini ararken beklenmeyen bir cinayet işleyen Fatma, yaptığının öğrenilmesiyle beraber kendini öldürmeye devam etmek zorunda kaldığı bir maceranın içinde buluyor.

Sıcak Kafa ise bir delilik salgınını temel alan bir yapım. Salgından etkilenmeyen dilbilimci Murat Siyavuş, kendisinin Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenir. Siyavuş’un yakalanmaması ve İstanbul’da hastalıktan ona kalan “sıcak kafa”nın sırrını bulması gerekmektedir. 

Diğer bir dizi projesi olan Şimdiki Aklım Olsaydı’nın yapımcılığını Ay Yapım üstleniyor. 10 yıllık bir evlilik içinde mutsuz olan Reyhan isimli bir kadının hikâyesini anlatacak dizi. Küçüklüğünden beri tanıdığı kocası Nadir’den plansız bir şekilde hamile kalan Reyhan, 27 Temmuz 2018 günü saat 20.13’de yaşanan ay tutulmasında, Nadir’in ona evlenme teklifi ettiği ana geri döner. Hem de bu geri dönüşü yaşadığında bilinci ise şu anki halindedir.

Netflix Türkiye’nin yarışma projesi olan Exatlon Challenge’in formatı ise Acun Medya’ya ait. 2017 yılından beri dünyada yayınlanan yarışma spor ve reality bazlı yarışmayı Orkun Işıtmak’ın sunacağı açıklandı.  

Netflix Türkiye’den gelen son haber ise Atiye’nin yeni sezon müjdesi oldu. İlk sezonu övgüler toplayan Atiye’nin Eylül 2020’de ikinci sezonu Netflix’de gösterileceği biliniyordu. Gelen haberlere göre dizinin üçüncü ve son sezonu da onay aldı ve çekimlerine önümüzdeki aylarda başlanıyor.

Yazı: Can Özsoy