Orman yangınlarıyla etkili mücadeleye dair, disiplinlerarası bir tasarım maratonu

Yaratıcı servisler geliştiren organizasyonlarla öne çıkan ATÖLYE; yanına toplumsal, ekolojik, kültürel meselelere sürdürülebilir çözümler sunan imece ile internetteki şüpheli bilgileri inceleyen doğrulama platformu teyit.org’u da alıyor ve şu soruya cevap arıyor: Bir topluluk olarak Türkiye’deki yangınlarla nasıl mücadele edebiliriz? “Tasarım Maratonu: Acil Müdahale” ismini taşıyacak buluşma, orman yangınlarıyla etkili mücadele yöntemleri tasarlama ve devam eden çalışmaları destekleme gibi motivasyonlarla düzenlenecek.

Etkinlik; yangınla mücadele eden yerel örgütler ve gönüllüler, yaratıcı sektör profesyonelleri, tasarımcılar, öğrenciler, teknoloji üretenler ve sivil toplum çalışanlarından oluşan disiplinlerarası bir topluluğu bir araya getirecek. Şu 3 başlıkta çözümler üretilmesi hedefleniyor: Acil ihtiyaçları karşılama, Doğru bilgiye erişim, Etkin koordinasyon ve örgütlenme. 

11 Ağustos saat 18.00’den itibaren Zoom üzerinden düzenlenecek “Tasarım Maratonu: Acil Müdahale”ye katılmak için bu bağlantıya tıklamak ve formu doldurmak yeterli.

Etkinliğin formatını öğrenmek isterseniz ATÖLYE’nin önceki buluşmalarından “Tasarım Platformu: Temiz Su”yu inceleyebilir, ayrıca buradan da “Hack the Crisis Turkey” hackathon’una göz atabilirsiniz.