Otoboke Beaver dil bariyerini paramparça ederken

Kyoto çıkışlı punk çılgınlığı Otoboke Beaver, iki dakika bile sürmeyen ama bir kere dinledikten sonra günler boyu dilinize dolanması garanti olan bir şarkıyla karşımızda.


Japonya’nın geleneksel komedi stili Manzai’den ilham alan grup, her zamanki gibi harharlı ve yüksek tempolu yeni parçasında; 2009’dan bu yana başka ülkelerden dinleyicileri ve medya mensuplarından en çok duydukları cümleyi tiye alıyor. “PARDON?” isimli şarkıda belki de yüzlerce kez duyduğumuz “I don’t know what you mean” (Ne dediğinizi anlamıyorum.) cümlesine solist Accorinrin’in “SHUT UP!” (KAPA ÇENENİ!) çığlıklarıyla karşılık veriyor.

Şarkının Toshikazu Tamura yönetmenliğinde çekilen klibinde de Otoboke Beaver üyelerini dikey kesilmiş kadrajlarda parçayı çalıp eğlenirken görüyoruz. Ekrana parçanın odak cümlesi ve farklı dillerde çevirileri de yansıyor. Buradan izleyebilirsiniz. 

Son uzunçaları Itekoma Hits’i 2019’da yayımlayan Otoboke Beaver, 6 Mayıs’ta Damnably etiketiyle yeni bir albüm yayılayacak. Super Champon isimli albümden dinlemeye açılan ilk parça “I am not maternal”, gitarist Yoyoyoshie’nin ellerinden çıkan bir animasyon kliple paylaşılmıştı.