Ozan Sarohan ve dokunaklı melodileri: Amanın Yandım

Yazı: Melis Tire - Fotoğraf: Yaren Avcı

Nisan 2018’de yayımlanan ilk albümü Güneşe Türkü ile yoğun duygu durumlarını işitsel ifadelere dönüştüren Ozan Sarohan, sonraki süreçte “Uyan” teklisi ve çocukluğundan kalma bir anı olarak tanımladığı “O Yar Gelir” türküsüne yaptığı yorumu paylaşmıştı. Sırada Warner Music Türkiye etiketli ilk teklisi “Amanın Yandım” var.

Uzun yıllardır müzikal yoldaşlıklarını sürdürdüğü Ahmet Ali Arslan’ın yanı sıra Dem ve Sükut gruplarıyla yaptığı üretimlerle de tanıdığımız Ozan Sarohan, yeni parçasında önceki işlerine kıyasla tını ve prodüksiyon anlamında yenilenmiş bir çehreyle karşımızda. 

Kişinin içsel çatışmaları ve yaşadığı duygusal dönüşümleri şarkılaştırdığı “Amanın Yandım”da synth tonları ön planda;  elektronik ve akustik seslerin harmanlandığı ritmik düzenlemesiyle ses paletine yeniliğe gitmiş Ozan Sarohan. Parçanın prodüksiyon ve miksinde Alican İpek, mastering işlemlerinde ise Feryin Kaya imzası var. Kapak fotoğrafı da Roscoe – Yaren Avcı’dan.

“Amanın yandım ufacık kaldım yine söndürmedi yar” diyerek açtığı nakaratıyla yine hem rahatlıkla dile dolanan hem de efkâra boğan melodiler bırakıyor üzerinize. Tam da bir Ozan Sarohan şarkısından beklediğimiz gibi.