Film çıkışı partisi: Across the Universe

The Beatles şarkılarıyla kurgulanmış bir müzikal film olan Across the Universe, Başrol Müzik serisinin sıradaki filmi. 4 Mayıs’ta Kadıköy Sineması’nda gerçekleşecek gösterimin ardından Bant Mag. kürasyonuyla Bina’da tematik bir partide buluşuyoruz.

Duende x Kadıköy Sineması x The Irish Spirit: Başrol Müzik etkinlik serisi nedir? Duende ekibi şöyle anlatıyor:

Müzik, sinemanın sessiz olduğu dönemde dahi ayrılmaz bir parçasıydı. Filmlerle özdeşleşmiş özgün müzikler, filmler için yazılmış şarkılar, başucu albümü hâline gelmiş soundtrack albümleri… Müziği kullanmanın, müzikten beslenmenin dışında müziği başrole yerleştiren filmlerin de sayısı hiç az değil üstelik. Müziğin birleştirici gücüne ya da müziği üretmenin hazzına dair kurmaca hikâyeler; müzisyen biyografileri, müzik belgeselleri, konser filmleri… Müziğin sesini açmakla kalmayıp, müziği seyre dalmanın zamanı şimdi. Çünkü sinema ve müzik evrenlerini kesiştiren Duende, başrolde müziğin olduğu filmlerle Kadıköy Sineması’nın konuğu oluyor. Caz, rock, country, hip hop, pop… “Başrol müzik!” seçkisi, her ay müziğin farklı türlerinden, farklı hikâyeler anlatan bir filmi seninle buluşturuyor.

Across the Universe’e dair

Julie Taymor’ın yönetmenliğini üstlendiği Across The Universe (2007), The Beatles şarkılarına yapılmış düzenlemeler eşliğinde ilerleyen bir kurguya sahip. 1960’ların savaş karşıtı protestoları ile ifade özgürlüğü ve sivil haklar mücadelesinin gündemde olduğu politik atmosferindeki aşk hikâyeleri Princeton’dan Manhattan’a, Liverpool’dan Vietnam’a uzanıyor. Başrollerde Evan Rachel Wood ve Jim Sturgess var. Film The Beatles parçalarını temel alsa da Janis Joplin ve Jimi Hendrix gibi dönemin diğer kahramanlarına da selam çakıyor.

4 Mayıs günü saat 19.00’da Kadıköy Sineması’nda gerçekleşecek gösterimin biletleri burada. Filmin ardından Doruk Yurdesin ve Deniz Bankal, The Beatles külliyatından seçkileriyle Bina kabinini devralacak. 21.00’de start alacak partiye katılım ücretsiz. 

Serinin sıradaki filmi Cadillac Records ve tematik partisine dair detaylar için takipte kalın.

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/