Mücadele gücü aşılayan bir Santigold şarkısı

Son albümü 99¢’i 2016’da yayımlayan Philadelphia çıkışlı rapçi Santigold, beklenen dördüncü uzunçalarını resmen duyurdu. Spirituals adını verdiği yeni koleksiyon, 9 Eylül’de kendi plak şirketi Little Jerk Records aracılığıyla yayımlanacak.

Advertisement

Geçtiğimiz ay dinlemeye açılan “High Priestess” parçasının da akışında yer alacağı albümden bir tadımlık daha paylaşıldı. Perküsif katman ve oyunların ön plana çıktığı bir prodüksiyona sahip olan “Ain’t Ready”nin temellerini Illangelo eşliğinde atan Santigold, şarkıyı SBTRKT ve Dre Skull’ın dokunuşlarıyla tamamlamış. “Benim için bu şarkı mücadele ve direnişle ilgili. Bir savaş gibi geliyor kulağıma, o yüzden sağlam bir prodüksiyonu olmasını istedim” diyor Santigold.

Frank Ockenfels yönetmenliğinde çekilen “Ain’t Ready”nin görsel eşlikçisi için “video vinyet” tanımı uygun görülmüş. Bir güvenlik kamerasından, kendi kendini sorguya çeken Santigold ve iç dökümünü takip ediyoruz. Hemen buradan izlenebilir.

Büyük kısmı 2020’de karantina döneminde kaydedilen Spirituals hakkında konuşurken, albümün pandemi günlerinin belirsizliğinde hayata tutunmasını mümkün kıldığını söylüyor Santigold. Yeni şarkılarının “hayatı boyunca en hızlı şekilde yazdığı” sözleri barındırdığını da eklemiş.

Spirituals şarkı listesi aşağıda:

1. My Horror
2. Nothing
3. High Priestess
4. Ushers Of The New World
5. Witness
6. Shake
7. The Lasty
8. No Paradise
9. Ain’t Ready
10. Fall First