Rengârenk bir Two Door Cinema Club klibi

Sonbahara randevu verdiği Keep On Smiling adlı uzunçalardan ilk notaları, geçtiğimiz hafta yayımladığı “Wonderful Life” ile duyuran Kuzey İrlandalı alternatif rock üçlüsü Two Door Cinema Club, bu kez de şarkının klibiyle karşımızda.

Eylülde serbest kalacak beşinci stüdyo albümüyle neşeli, yüksek tempolu bir tanışma oldu aslında. Sonradan pişman olmamak için anda yaşamaya, hayatın tadını çıkarmaya, sevmeye dair tatlı bir nasihat veren parça için ilhamını Andy Warhol ve Alan Fears’tan alan bir klip de çekildi. Warhol’un pop-art portreleri ve Fears’ın rengârenk resimlerinden esinlenilerek tasarlanmış sahnelerden oluşan video, tıpkı şarkı gibi oldukça eğlenceli. Bünyeyi harekete geçiren ritimlerle yaptığı açılışı, “harika hayatımızı geri almayı” öğütleyen bir nakarata bağlayan “Wonderful Life”ın sonik karakteri ile görsel eşlikçisinin parlak renkli grafikleri aynı dili konuşuyor.

LOWER THIRD [PIAS] etiketiyle yayımlanacak olan Keep On Smiling, 2019’a tarihlenen Two Door Cinema Club albümü False Alarm‘ı takip edecek. Prodüksiyonunda The Killers, Bloc Party, Lana Del Rey gibileriyle ortaklıklarından tanıdığımız Dan Grech Marguerat ve Jacknife Lee’nin de parmağı var. Karantina sürecinde yazılıp sonrasında da kaydedilen albüm, isim tercihiyle de o karanlık ve boğucu günlere inat sevimli bir mesaj veriyor: Keep on Smiling (Gülümsemeye devam et). 

12 şarkıdan oluşan albümün şarkı listesi ise şöyle:

1- Messenger AD
2- Blue Light
3- Everybody’s Cool
4- Lucky
5- Little Piggy
6- Millionaire
7- High
8- Wonderful Life
9- Feeling Strange
10- Won’t Do Nothing
11- Messenger HD
12- Disappearer

Yazı: Aybüke Ebinç