Yangın’dan EP sonrası ilk tekli

Vokalde Theo Kaya, synthler ve gitarda Bora Yavrucuk, davulda Yağız Nevzat İpek, gitarda Efe Sunlove ve bas gitarda Sarp Taha Gürkan’dan oluşan Yangın, geçtiğimiz yıl Tamar Records etiketiyle ilk EP’si Hepsi Bu Kadar Mı? ile hayatımıza girmişti. Alternatif rock grubu, EP’nin ardından ilk teklisini yayımladı.

Grubun 20 dakikalık ilk EP’si, âdeta bir hüzün bulutuydu. Karamsar sözler, kirli vokal üslubu ve ekibin yakın olduğu müzikal stile türlü imalarda bulunan gitar partisyonlarıyla bezeli Hepsi Bu Kadar Mı?’nın ardından grup aynı çizgide üretmeye devam ediyor.

Yeni Yangın şarkısı “Benim Yerim” adını taşıyor. Sevdiğinin yanında olmayı başkasına yakıştıramayan ve kendini telkin etmeye çalışan bir âşığın ağzından yazılmış parça, salaş ve sıcak akor yürüyüşleriyle açılıyor. Son düzlükte ise distortion artıyor, tonlar keskinleşiyor ve “Benim Yerim” dipdiri bir gitar solosuyla final yapıyor. 

Kayıtlar Kadıköy’deki No:5 stüdyosunda Ozan Çanak ve Deniz Ağan tarafından yapılmış. Prodüksiyon da da Ozan Çanak imzası var. Kapak tasarımı ise grubun basçısı Sarp Taha Gürkan’ın ellerinden çıkma.

Son olarak Byzantion Fest kapsamında Cennet Bahçesi’nde sahne alan Yangın’ı henüz canlı dinlemediyseniz, bir sonraki konser duyurusu için gözünüzü dört açmanız tavsiye edilir.