Donald Glover, “Han Solo” filminde Lando Calrissian’ın gençliğini canlandıracak

Donald Glover, “Han Solo” filminde Lando Calrissian’ın gençliğini canlandıracak

Şu sıralar yaratıcısı olduğu ve başrolünde yer aldığı FX dizisi Atlanta‘yla bir hayli gündemde olan Donald Glover, 2018 yılında vizyona girmesi planlanan Star Wars spin-off’u Han Solo filminde karşımıza çıkacak. Glover filmde, Lando Calrissian’ın gençliğini canlandıracak.

Star Wars: A New Hope‘un öncesinde yaşananları konu edecek olan Han Solo filminin yönetmenliğini Phil Lord ve Christoph Miller ikilisi üstleniyor. Han Solo karakterinin gençliğini canlandıracak isim Alden Ehrenreich olacak. Donald Glover, filmde rol alacağı açıklanan ikinci isim oldu. Filmde Lando karakterini canlandıracak isimler arasında akıllarına en çok yatan ismin Donald Glover olduğunu dile getiren Lord ve Miller ikilisi, Han Solo filminde özellikle önceden Star Wars tutkunlarının defalarca izlediği karakterleri yeniden oynayacak isimleri seçmenin kolay olmadığının da altını çizdi.

Star Wars filmlerinde Billy Dee Williams’ın canlandırdığı Lando Calrissian, Han Solo’dan önce Millenium Falcon’a sahip olan kişi olarak da biliniyor. Disney ve Lucasfilm’in anlaşmasının ardından yeni üç Star Wars filminin yanı sıra üç tane de spin-off filmin gösterime gireceği açıklanmıştı. Han Solo filmi, bu serinin ikinci filmi olmuş olacak. İlk spin-off film de önümüzdeki aralık ayında vizyona girecek olan Rogue One: A Star Wars Story. 

 

 

 

Benzer yazılar