John Carpenter, klasik film müziklerini özel bir derleme için yeniden kaydetti

John Carpenter, klasik film müziklerini özel bir derleme için yeniden kaydetti

Halloween, Assault on Precinct 13 ve Escape From New York gibi birçok klasik korku filminin yaratıcısı John Carpenter’ın kült haline gelmiş film müziklerini yeniden yorumladığı kayıtları, Sacred Bones etiketiyle özel bir derlemeyle bir araya geliyor.

Geçtiğimiz iki yıl içerisinde Sacred Bones etiketiyle, kariyerinin bir film için kaydedilmemiş ilk albümlerini yayınlayan Carpenter’ın; bugüne dek birçok farklı müzik türüne ve sinema filmine ilham kaynağı olmuş, tüyleri diken diken eden atmosferlerle bezeli tema müziklerinin yer alacağı Anthology: Movie Themes 1974-1998 isimli derleme 20 Ekim’de raflardaki yerini alacak.

Albümde The Thing filminin Ennio Morricone imzalı müziklerinin John Carpenter tarafından yeniden yorumlanmış hali de dinleyiciyle buluşacak. Anthology: Movie Themes 1974-1998 derlemesinden yayınlanan ilk single da 1994 yapımı “In the Mouth of Madness” filminin tema müziğinin yeni kaydı oldu.

John Carpenter’ın kariyerinin ilk stüdyo albümlerini kaydettiği orkestrası eşliğinde hazırladığı Anthology derlemesinde yer alacak şarkıların listesi de şöyle:

01. ‘In the Mouth of Madness’
02. ‘Assault on Precinct 13’
03. ‘The Fog’
04. ‘Prince of Darkness’
05. ‘Santiago (Vampires)’
06. ‘Escape From New York’
07. ‘Halloween’
08. ‘Porkchop Express (Big Trouble in Little China)’
09. ‘They Live’
10. ‘The Thing’
11. ‘Starman’
12. ‘Dark Star’
13. ‘Christine’

Benzer yazılar