The Magnetic Fields, sessizliğini tam 50 şarkıyla bozuyor

The Magnetic Fields, sessizliğini tam 50 şarkıyla bozuyor

Stephen Merritt’in son beş yıldır ortalıkta pek fazla gözükmeyen projesi The Magnetic Fields, 50 Song Memoir isimli bir hayli özel bir derlemeyle, 3 Mart’ta geri dönüyor. Amerikalı müzisyenin hayatının her yılı için bir şarkıya yer verdiği “otobiyografik albüm”de yer alacak beş şarkı şimdiden dinlenebiliyor.

5 CD’den oluşacak derlemede yer alacak 50 şarkıda, Stephen Merritt’in kaydettiği enstrümanların sayısıda 100’ü geçiyor. Merritt’in 50. yaşını kutladığı 9 Şubat 2015 gününde kayıtları başlayan albümdeki şarkıların hepsi temsil ettiği yıla göre isimlendirilmiş. Prodüksiyonunu Merritt’le birlikte Thomas Bartlett ve Charles Newman’ın üstlendiği 50 Song Memoir, Nonesuch etiketiyle yayınlanacak. Albümle birlikte müzisyenin el yazısıyla 50 parçanın tamamının şarkı sözlerinin ve Amerikalı müzisyen ve yazar Daniel Handler’in Merritt’le yaptığı bir röportajın bulunacağı bir kitap da yer alacak. Merritt, söz konusu kitapta albümdeki şarkıları şu sözlerle tanımlıyor:

“Muhtemelen tanışabileceğiniz en az otobiyografik insan benimdir. Bundan sonra bu kadar içten şarkılar yazabileceğimi tahmin etmiyorum.”

Albümden yayınlanan ilk 5 şarkı aşağıdaki bağlantılardan dinlenebilir.

 

Benzer yazılar