Todd McFarlane açıkladı: 20’den fazla Image Comics uyarlaması yolda

Todd McFarlane açıkladı: 20’den fazla Image Comics uyarlaması yolda

Çizgi roman uyarlamalarının sinema ve televizyonları ele geçirmiş olduğu bugünlerde önemli bir yayınevi de kendi sinematik evrenini yaratmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Image Comics’in kurucularından ve çizgi roman dünyasının en önemli figürlerinden biri olan Todd McFarlane, şu sıralar Hollywood’da 20’den fazla Image uyarlaması için görüşmelerin sürdüğünü dile getirdi.

Spawn ve Venom gibi popüler karakterlerin yaratıcısı olan Todd McFarlane, yaptığı açıklamalarda DC Comics ve Marvel’ın sinematik evrenlerinin gördüğü ilginin altını çizdi ve birçok çizgi roman okuruna göre en büyük üçüncü yayınevinin de 1992 yılında kurulan Image Comics olduğunu hatırlattı. Hollywood’daki yapım şirketlerinin de bunun farkında olduğunu belirten McFarlane, tam 22 farklı film projesinin gündemlerinde olduğunu vurguladı. “Hollywood’daki yapımcıların da Image karakterlerine ve filmlere ihtiyacı var” sözleriyle düşüncelerini dile getiren McFarlane, kendi yayınevlerinin bu tür ortaklıklar için fazlasıyla elverişli olduğunu düşündüğünü ve bunun sebebinin de kataloglarında yer verdikleri karakterlerin yasal haklarının o karakterleri yaratan kişilerde olmasında saklı olduğunu sözlerine ekledi.

Image Comics’in belki de en popüler serilerinden biri haline dönüşen The Walking Dead, AMC’nin en fazla rating getiren yapımlarının başında geliyor. Ayrıca Todd McFarlane’in şu sıralar yeni bir Spawn filmi için hazırlıklarını sürdürdüğünü de hatırlatalım. ABD’nin en yüksek bütçeli üçüncü çizgi roman yayınevi olan Image Comics’in son yıllarda pek çok kazanan Saga, Greg Rucka ve Michael Lark ikilisinin harika bilim kurgusu Lazarus ve ünlü yazar Jeff Lemire’ın yazdığı mini seri Plutona, yakın gelecekte sinema uyarlamalarıyla karşımıza çıkabilir.

Benzer yazılar