13. Sinepark Kısa Film Festivali başvuruları bekliyor

13. Sinepark Kısa Film Festivali başvuruları 20 Kasım 2022 Pazar günü itibarıyla açıldı ve 20 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek. Tür sineması alanında Türkiye’nin detaylı faaliyet gösteren tek kısa film festivali olan Sinepark, bu sene de Galatasaray Üniversitesinde gerçekleşecek.

2007’den beri Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından yürütülen festivalde bu sene de 7 ana kategoride toplam 16 ödül verilecek. Festivalde komedi ve müzikal türündeki filmler Komikaze kategorisinde, dram ve melodram türündeki filmler Alabora kategorisinde, belgesel filmler Çarpışan Aramalar kategorisinde, deneysel filmler Labirent kategorisinde, animasyon filmler Animasyon Treni kategorisinde, korku / gerilim / heyecan / aksiyon / macera / polisiye / fantastik / bilim kurgu türündeki filmler Korku Tüneli kategorisinde, lise öğrencilerine ait filmler ise Atlı Karınca kategorisinde yarışacak. 

Ayrıca Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü İzleyici Özel Ödülü, Jüri Özel Ödülü En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü, En İyi Kurgu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Özgün Müzik ödülleri de sahiplerini bulacak. Festivalin jüri üyeleri de önümüzdeki günlerde açıklanacak.

2020 ve sonrasında yapılmış; 20 dakikadan kısa kurmaca ve 30 dakikadan kısa belgesel filmlerin katılabildiği yarışmanın başvuru detaylarına Sinepark web sitesinden ulaşabilirsiniz.