1930'lu yıllarda gazeteler için hazırlanan kısa Betty Boop hikayeleri kitap oluyor

Titan Comics, 1930’lu yılların ikonik çizgi karakteri Betty Boop‘un gazeteler için hazırlanmış kısa hikayeleri özel bir kitapta biraraya getiriyor. Max Fleischer’in yarattığı Betty Boop karakterinin ilk yıllarını detaylı bir şekilde mercek altına alacak kitabın adı The Definitive Betty Boop: The Classic Comic Strip Collection olacak. Bu arada Betty Boop sinema filmi de yolda!

Fleischer Studios’un CEO’su ve efsanevi çizer Max Fleischer’in torunu Mark Fleischer, kitapta yer alacak kısa çizgi hikayelerin, Betty Boop’un en gerçek ve öz halini gözler önüne sereceğini söylüyor. İlk olarak 1930 yılında Dizzy Dashes isimli çizgi filmde görünen Betty Boop, Bud Counihan tarafından 1934 yılında gazete ve dergilere taşınmıştı.

Çizgi hikayelerin yanısıra Betty Boop karakterinin tarihiyle ilgili detaylı bilgilerin de yer alacağı The Definitive Betty Boop: The Classic Comic Strip Collection kitabı önümüzdeki eylül ayında yayınlanacak. Basılı formatının dışında iPad, iPhone, Kindle Fire ve Android’lerde de comiXology uygulaması üzerinden de görülebilecek.

Fleischer Studios, Syco Entertainment ve Animal Logic ortaklığıyla hazırlanan Betty Boop uzun metraj filmi de 2016 yılında vizyonda olacak.