2014'te geri dönen 10 müzisyen / grup

2014 şimdiye kadar uzun yıllar süren aralarının ardından geri dönen müzisyen ve gruplarla doldu taştı. Faith No More’un da 18 yıllık aranın ardından önümüzdeki bahar albüm yayınlayacağı müjdesini vermesinin ardından, bu yıl albüm yayınlayarak geri dönen 10 müzisyen / grubu bir hatırlayalım dedik.

Buzzcocks

1976’dan bu yana çeşitli aralıklarla müzik yapmayı sürdüren İngiliz punk efsanesi Buzzcocks, 8 yıllık aranın ardından bu senenin başlarında The Way isimli dokuzuncu stüdyo albümünü yayınladı.

buzzcocks1

George Michael

Kariyeri skandallarla dolu pop müzisyeni George Michael, tam 10 yıllık aranın ardından gelen yeni albümü Symphonica‘yı geçtiğimiz mart ayında yayınladı.

George Michael

Failure

90’ların biraz kendini geri planda tutmuş grunge gruplarından Failure, bu yıl yeni bir EP yayınladı. Grubun yayınladığı son albüm 1996 yılında gelmişti.

failure2

Slipknot

Iowa’lı metal grubu Slipknot, altı yıllık aranın ardından .5, The Gray Chapter isimli albümünü ekim ayında yayınlıyor.

slipknot

David Crosby

Son solo stüdyo albümünü 1993 yılında yayınlayan efsanevi müzisyen David Crosby de ocak ayında yayınladığı Croz isimli albümüyle bu yıl geri dönüş yapanlardan biri oldu.

crosby

The Afghan Whigs

Greg Dulli’nin liderliğinde 1986 yılında kurulan garaj rock grubu The Afghan Whigs, 1998’den bu yana gelen ilk albümü Do To The Beast‘i bu yıl yayınladı.

afghanwhigs

Echo and The Bunnymen 

Liverpool’lu grup Echo and The Bunnymen, beş yıl süren sessizliğini Meteorities isimli yeni albümüyle bozdu.

echo-the-bunnymen

Linda Perhacs 

İlk albümü Parallelograms‘ın üstünden tam 44 yıl geçen Linda Perhacs, yine dinlemesi keyifli bir albüm olan The Soul of All Natural Things‘le sesinden hiçbir şey kaybetmediğini ispat ederek geri döndü.

linda-perhacs-ws-710-2

Pixies

Tam 23 yıl aranın ardından yeni bir albüm yayınlayan Pixies, bu dönüşün şerefine çıktığı turnede ilk kez İstanbul’a da uğradı!

pixies222

Aphex Twin

Müzik basınının son haftalarda en çok yer verdiği isim olan Aphex Twin, tam 13 yılın ardından Syro isimli yeni albümüyle geri dönüyor. Albüm 19 Eylül’de Warp Records etiketiyle yayınlanacak.

aphex