25 yılın ardından Robbie Williams ve Take That birlikte söyleyecek

Take That anıları kapatıldıkları çekmecelerden çıkarılsın… 90’ların hit grubu, 29 Mayıs 2020 günü yeniden şarkı söylemek üzere bir araya gelecek. Üstelik bu kez Robbie Williams da eski grup arkadaşları Gary Barlow, Howard Donald ve Mark Owen’la buluşuyor. Yardım amaçlı bu toplaşmada yer almayacak tek Take That üyesi ise James Orange.

1995 yılında Take That’ten ayrılıp kendi başına takılmaya odaklanan Robbie Williams, etkileyici bir solo kariyer inşa etti. Kazandığı 18 Brit Ödülü ile bu ödülü en çok kazanan sanatçı olmuş ve 2004’te UK Hall of Fame’e girmişti. 

Yıllar sonra Williams ve Take That’i bir arada göreceğimiz bu konserin tüm geliri COVID-19 pandemisinden etkilenenlere destek sağlayan iki sivil toplum örgütüne gidecek. Bu oluşumlar müzik terapi projesi Nordoff Robbins ve müzik endüstrisi çalışanlarına destek olan Crew Nation.

Robbie Williams’ın bir geceliğine bile olsa gruba geri dönecek olması haber değeri taşıyor. Çünkü Take That, 2012 Londra Olimpiyatları’nın kapanış töreninde sahne alsa da büyük beklenti yaratılmasına rağmen Robbie Williams’sızdı. 

Konser, 29 Mayıs’ta Meerkat Music’in YouTube ve Facebook sayfasından izlenebilecek.

Yazı: Can Özsoy


Yükleniyor...