26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın tam programı açıklandı

1993 yılından bu yana Türkiye’de de her sene, haziranın son haftasında dünya ile eş zamanlı olarak kutlanan ve bu süreçte katılım oranı katlanarak yükselen Onur Haftası 2015’den beri polis engeliyle karşılaşıyor. Son üç senedir yürüyüşün yasaklanmasıyla beraber karşılaşılan baskı ve engellere rağmen 2016 ve 2017 senelerinde Taksim’de toplanmaya devam eden LGBTİ+ ve LGBTİ+fobi karşıtı topluluklar bu sene 25 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek 26. İstanbul LGBTİ+ (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks, Artı) Onur Haftası’nda bir araya gelecek.  

Her sene yapılan çağrıya kulak veren bağımsız bir gönüllü grubu tarafından, yeni bir enerji ve yıllardır sürdürdüğü anti-hiyerarşik dayanışma modeliyle hazırlanan 26. İstanbul LGBTİ+ (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks, Artı) Onur Haftası bu yıl 25 Haziran- 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Geçtiğimiz senelerde valilik yasakları ve polis baskısı ile farklı şekillerde mücadele eden Onur Haftası Komitesi bu sene 1 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek Onur Yürüyüşü çağrısını “Sen de yürümeyi özlemedin mi?” sorusuyla yaptı.

26. İstanbul LGBTİ+ (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks, Artı) Onur Haftası’nın tam programına ise buradan ulaşabilirsiniz.

26onurprogram