27. Akbank Caz Festivali: Bonobo, Mark Guiliana, Shabaka Hutchings, Nicola Cruz ve dahası

3-19 Kasım tarihleri arasında 27. kez düzenlenecek olan Akbank Caz Festivali’nin program detayları belli oldu.

Modern cazın en önemli besteci ve piyanistlerinden Abdullah Ibrahim‘in Güney Afrikalı caz ikonu Hugh Masakela ve The Jazz Epistles’ı yeniden canlandıran Ekaya eşliğinde sergileyeceği performansın yanı sıra son albümü Migration‘la büyük yankı uyandıran İngiliz müzisyen ve prodüktör Bonobo, günümüz müzik sahnesinin heyecan verici davulcularından Mark Guiliana, birçok farklı projesiyle Sun Ra’nın gösterdiği yönde ilerleyen Shabaka Hutchings, ZZK Records ailesinin en üretken parçalarından biri olan Nicola Cruz, cazın geleceğine damgasını vuracak isimler arasında gösterilen Marius Neset ve kuzey cazının kendine has figürlerinden Daniel Herskedal, 27. Akbank Caz Festivali programının öne çıkan sanatçıları arasında. Festivalde yerli sahneden de Sattas, Şenay Lambaoğlu, İlhan Erşahin, Çağrı Sertel ve Evrencan Gündüz gibi isimler sahne alacak. İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions’ın festival kapsamındaki konuğu Darkside grubuyla tanınan gitarist Dave Harrington olacak.

Akbank Caz Festivali’yle özdeşleşen ve üniversitelerle caz müziği buluşturmayı amaç edinen Kampüste Caz konserleri de bu sene Jehan Barbur‘un performanslarıyla gerçekleşecek. 20 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek Kampüste Caz konserleri, Muğla, İzmir, Eskişehir, Bolu, Adana, Mersin, Kayseri ve Ankara’daki üniversite kampüslerinde olacak.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Zorlu PSM, Akbank Sanat, Babylon, Nardis, Caddebostan Kültür Merkezi gibi nice farklı konser salonuyla şehre yayılan ve şehrin caz halini tam anlamıyla yaşatacak olan 27. Akbank Caz Festivali’yle ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklamanız yeterli.