30. kez İstanbul Caz Festivali zamanı

30. İstanbul Caz Festivali, 7 Temmuz Cuma akşamı Avusturya Konsolosluğu Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleşen Eggman Quartet ve Takeshi’s Cashew konserleriyle start aldı. 19 Temmuz’a dek şehrin dört bir yanına yayılacak festival programında Fatoumata Diawara, Alfa Mist, The Lumineers, Morcheeba, Mammal Hands, Lizz Wright gibi isimler var.

Festivalin tematik gecelerle ilerleyen akışında ilk hafta sonu Parkorman’da bir dizi konser mevcut. 8 Temmuz Cumartesi akşamı Kovacs, Riff Cohen & Okay Temiz “The Ritual”, Takeshi’s Cashew ve Mert Demir ile indie pop’tan Anadolu funk’a uzanan bir program var. 9 Temmuz Pazar ise festivalcileri trip hop ve elektronik müziğin cazla kesiştiği heyecan verici bir akış bekliyor: Morcheeba, Alfa Mist, Ekin Beril, Mammal Hands.

13 Temmuz Perşembe akşamı, festivalin gelenekselleşen +1’li Gece Gezmesi konserleri için yollar Kadıköy’e çıkıyor. Dilan Balkay, Ari Barokas, Evdeki Saat, Another Bitches Brew gibi grup ve müzisyenlerin sahne alacağı konserler Moda Sahnesi, Dorock XL, The Wall ve Kadıköy Sineması’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek. Parklarda Caz konserleri de bu sene Şişli, Beylikdüzü ve Küçükçekmece’de.

Programın tamamını buradan inceleyebilir, biletler için de Passo’ya uğrayabilirsiniz.