3D “Friends” puzzle’ı, Star Wars Holochess figürleri, JEB’in “Eye to Eye” kitabı #spot

Bugünlerde önümüze çıkan üç ürün. Gözleri şenlendirmek için.

3D Friends puzzle’ı

Daha önce Downton Abbey, Game of Thrones gibi dizilerden tanıdık mekânları 3D puzzle setleriyle masa üstlerine taşıyan Wrebbit 3D Puzzle ekibi, şimdilerde Netflix kataloğuna eklenmesiyle yeniden gündemde olan ve bir de reboot sezonu yaklaşan Friends’e el atmış. 440 parçalık setle, dizinin büyük kısmının geçtiği Central Perk ve hemen üstünde karakterlerimizin yaşadığı meşhur apartmanı inşa edebilirsiniz. 90’ların muhtemelen en ünlü kahve dükkânının önünde kol kola girmiş Chandler, Ross, Phoebe, Monica, Joey ve Rachel’ı; yanlarında da Phoebe’nin büyük annesinden kalan eski püskü taksiyi de yerleştirdiniz mi, kendi Friends sahnenizi çekmek için hazırsınız!

Detaylar için buraya.

Regal Robot’un Star Wars Holochess figürleri

Star Wars: A New Hope filminde kullanılan orijinal dekor ve kostümlerin 3D yazıcılar vasıtasıyla birer satranç taşına dönüştüğü Holochess oyunu 2015’te piyasaya çıkmıştı. Regal Robot, geçtiğimiz ay bu takımdaki 10 figürün yer aldığı seti 4.500 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunduktan sonra yeni bir paketle karşımızda. Kısa sürede nerd âleminde bir efsaneye dönüşen oyundaki yaratık figürlerini, 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü vesilesiyle ikili paketlerle nispeten daha uygun bir fiyat aralığında satışa çıkardı Regal Robot. Gözlerimizi alamıyoruz.

Kısa bir süreliğine satışta olacak paketlere dair detaylı bilgiler burada.

JEB’in Eye to Eye: Portraits of Lesbians kitabı

ABD’li feminist aktivist, belgeselci ve fotoğrafçı Joan E. Biren’ın (JEB) 1979’da bağımsız yayımladığı Eye to Eye: Portraits of Lesbians kitabı, Brooklyn merkezli bağımsız plak şirketi Mexican Summer tarafından yeniden basıldı. 70’lerde farklı yaş gruplarından lezbiyenlerin günlük yaşantılarını fotoğraflayan Biren’ın objektifinden, bir dönemin ruhunun derinliklerine dalmak mümkün. Hazırlandığı dönemde, toplumsal baskılara maruz kalan LGBTİ+’lar için bir varoluş sembolü olarak yorumlanan kitap, 40 yılın ardından ilk kez yeniden baskıya girdi. Üstelik bu versiyonunda ABD kadın futbolunun yakın geçmişine iz bırakan Lori Lindsay ve özellikle AIDS salgını esnasında New York’ta çektiği fotoğraflarla tanınan aktivist sanatçı Lola Flash tarafından kaleme alınmış makaleler de var.

Detaylar için buradan Mexican Summer’ın çevrimiçi dükkânına ulaşabilirsiniz.