4 yılın ardından yeni The War On Drugs tınıları

Başta Lost In The Dream (2014) olmak üzere, üçer yıllık arayla yayımladığı 4 albümle psikedelik rock’ın 2010’larda yeniden popülerleşmesinde önemli rol üstlenen The War On Drugs, sessizliğini bozdu. Yeni albüm için takvimlerde 29 Ekim işaretlensin.

Son albüm A Deeper Understanding (2017) ile En İyi Rock Albümü kategorisinde Grammy kazanan Philadelphia çıkışlı grup, geri dönüş sinyalini “Living Proof” isimli teklisiyle çaktı. Şarkı, dramatik piyano melodileri üzerine inşa edilmiş, iç sızlatan bir The War On Drugs balladı. 16mm kamerayla çekilen video klibinde solist ve besteci Adam Granduciel’i California’daki Stinson Beach’te takip ediyoruz. Emmett Malloy’un yönettiği “Living Proof” klibi buradan izlenebilir. 

Yoldaki albümün ismi I Don’t Live Here Anymore. 10 şarkıdan oluşuyor ve açılış şarkısı “Living Proof”. A Deeper Understanding’in ardından ekibin efsanevi Atlantic Records kataloğunda yer alan 2. stüdyo albümü olacak. 

Kapak görseli ve şarkı listesi aşağıda.

1. “Living Proof”
2. “Harmonia’s Dream”
3. “Change”
4. “I Don’t Wanna Wait”
5. “Victim”
6. “I Don’t Live Here Anymore”
7. “Old Skin”
8. “Wasted”
9. “Rings Around My Father’s Eyes”
10. “Occasional Rain”

Emmett Malloy kataloğundan 3 video klip

The War On Drugs – Pain (2017)

Malloy’un grupla ilk ortaklığı. Siyah beyaz videoda grup üyelerini bir kargo gemisinde şarkılarını çalarken görüyoruz. Lokasyon Pennsylvania’daki Schuylkill nehri. 

José González – Stay Alive (2013)

José González’in The Secret Life of Walter Mitty’nin soundtracklerinde yer alan parçası için çekilen klip de yine yollarda, bir arabanın içinde başlıyor, filme referanslar veren bir kurguyla devam ediyor. Nitekim açılışında ekranda “The Secret Life of José González” yazısı beliriyor.

The White Stripes – Icky Thump (2007)
Bir başka Grammy şampiyonu albüme geldi sıra. The White Stripes’ın Icky Thump’ına ismini veren parçanın klibi Nashville’de çekilmiş olsa da anlatılan hikâye Meksika’da geçiyor. Yönetmen koltuğunda Emmett Malloy – Jack White ikilisi var.

Yükleniyor...